bEEdQmHV
Google Pay ikona

Google Pay

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Google Pay to aplikacja Google przeznaczona do realizowania transakcji bezgotówkowych. Dzięki niej możliwe jest wygodne opłacanie zakupów wszędzie tam, gdzie dostępne są płatności zbliżeniowe.

bEEdQmHX

Aplikacja działa w oparciu o emulację kart, przez co rozpoczęcie korzystania z niej wiąże się z dodaniem danych o kratach płatniczych. Android Pay automatycznie doda karty, które użytkownik wcześniej powiązał ze swoim kontem Google. Możliwe jest także zeskanowanie karty za pomocą kamery, aplikacja samodzielnie rozpozna jej dane.

Następnie informacje o karcie przekazywane są za pośrednictwem modułu NFC do terminalu, dzięki czemu za pomocą smartfonu można płacić dokładnie w taki sam sposób, jak kartą płatniczą. Transakcje na kwotę przekraczającą 50 zł należy autoryzować PIN-em.

Android Pay umożliwia emulowanie wielu kart, użytkownik może wybrać tę, którą chce zapłacić za zakupy. Ich reprezentacja w aplikacji odpowiada fizycznemu wyglądowi. Ponadto dostępna jest także lista ostatnich transakcji, wraz z datą, kwotą i informacjami o miejscu, w którym użytkownik płacił.

Uwaga

Google Pay jest dostępne tylko na smartfony wyposażone w moduł NFC, które nie zostały zrootowane.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena:
ProducentGoogle LLC
Liczba pobrań498
Data aktualizacji3 wrz 2021
System operacyjnyAndroid zależy od urządzenia
LicencjaBezpłatna
Google Pay ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEEdQmIT