Google Pay i Apple Pay coraz popularniejsze. Polacy w czołówce Europy

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

01.12.2019 13:12, aktual.: 14.01.2020 16:05

Mastercard przygotował raport, na podstawie badania przeprowadzonego wśród Europejszyczków, które dotyczyło m.in. płatności mobilnych czy usług bankowości elektronicznej. W tym drugim przypadku Polacy zdecydowanie plasują się w czołówce krajów europejskich, ponieważ ponad 80 proc. mieszkańców naszego kraju zadeklarowało, że korzysta z usług bankowości elektronicznej. Dla porównania średnia w Europie wynosi 63 proc. Chętnie korzystamy również z płatności mobilnych, do czego w badaniu przyznało się 52 proc. Polaków.

To przekłada się również na rosnące zainteresowanie usługami Google Pay oraz Apple Pay. Mastercard zauważył, że w trzecim kwartale 2019 roku do obu usług dodano ok. 300 tys. nowych kart. Dane nie są kompletne, ponieważ nie wszystkie banki udostępniły odpowiednie informacje. Dla przykładu mBank podał informacje dotyczące jedynie osób korzystających z Google Pay, a całkowicie pominął te, które mają podpięte karty w telefonach Apple'a. Z kolei BNP Paribas czy Pekao S.A. nie ujawniły w ogóle danych.

Jak wynika z raportu Mastercard, do tej pory Polacy dodali ponad 2,4 mln kart do usług Apple Pay i Google Pay. Z danych wynika, że największy udział mają w tym klienci banków Santander, ING i PKO. W tyle nie pozostaje też Bank Millennium i mBan, mimo że dane podane przez ten ostatni dotyczą jedynie użytkowników urządzeń z Androidem.

Jak wynika z informacji zawartych w raporcie Mastercard, Polacy są ogólnie zainteresowani usługami cyfrowymi. Dotyczy to zarówno regularnego korzystania z serwisów społecznościowych, jak i narzędzi do planowania, np. cyfrowego kalendarza. Rośnie również popularność usług streamingowych, co przekłada się też na coraz większą ilość polskich produkcji w serwisach takich jak Netflix oraz większą ilością treści dostępnych w języki polskim.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)