Google Pixel ma być najlepszym aparatem fotograficznym wśród smartfonów #Pixel

Google Pixel ma być najlepszym aparatem fotograficznym wśród smartfonów #Pixel

04.10.2016 18:44, aktual.: 04.10.2016 23:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ludzie chcą więcej od swoich najważniejszych urządzeń – czyli telefonów. Zaprezentowany dzisiaj Pixel, pierwszy smartfon z wbudowanym Asystentem Google’a, nie kończy się jednak tylko na Asystencie. To także podobno najlepsza w historii kamera w urządzeniu mobilnym, działająca na najlepszym dostępnym dla Androida hardware i opakowana w naprawdę interesujące wzornictwo. Miłośnicy gładkich powierzchni będą zachwyceni: kamera nie wystaje z powierzchni obudowy. Zmieściła się w bryle smartfonu!

Obraz

Prezentacja zaczęła się jednak od Asystenta, i trudno się dziwić. Dla mieszkańca Kalifornii to świetne rozwiązanie, które dysponując sporą wiedzą o otaczającym świecie może załatwić wiele rzeczy za nas. Pokazał to na demonstracji Brian Rakowski. Wywołany przyciskiem czy słowem kluczowym pozwala wyszukać ludzi, miejsca i wydarzenia równie łatwo, jak zasoby lokalnego systemu plików, odtworzyć media, napisać SMS-a dyktując go głosowo, zarezerwować sobie stolik w restauracji… ale to już wiemy.

Obraz

Nie widzieliśmy do tej pory takiej kamery. Podobno lepsza niż w iPhone 7, 12 Mpix, f/2.0, osiągnęła w benchmarku DxOMark 89 punktów, najwięcej w dotychczasowej historii. Jej możliwości, jak i zaprezentowane zdjęcia robią ważenia: funkcja smartburst, która robi strumień zdjęć w czasie rzeczywistym, a później AI wybiera najlepszą fotkę. Domyślnie włączone jest HDR+, ponieważ praktycznie nie ma żadnego opóźnienia migawki. W trybie wideo (oczywiście 4K), Pixel zapewnia zaś stabilizację obrazu (która z tego co widzieliśmy, wypadła nieźle).

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Fotografowie docenią jeszcze jeden detal. W przeciwieństwie do iPhone’a, Pixel pozwala na przechowywanie nieograniczonej liczby zdjęć i filmów to w oryginalnej jakości. Oczywiście w chmurze Google’a, przez aplikację Zdjęcia – ale pewne jest jedno: nie zobaczymy tu nigdy komunikatu, że zabrakło pamięci.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)