Google podpisuje umowy z amerykańskimi wydawcami

11.05.2010 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google pracuje nad nową usługą - internetowym sklepem oferującym e-booki - Google Editions. Firmie już udało się podpisać umowy z większością amerykańskich wydawców.

Wygląda na to, że e-sklep Google Editions nie będzie tak kontrowersyjny jak podobna usługa firmy z Mountain View - Google Books. Problemy z wcześniejszym projektem przenoszenia książek do Internetu przez Google’a zaczęły się w 2005 roku - rok od uruchomiania usługi. Firma była oskarżana o łamanie praw autorskich (m.in. przez Microsoft), a także pozywana do sądu przez amerykańskich i europejskich wydawców. Ostatnio pozew przeciwko Google Books wystosowała chińska pisarka, o czym informowaliśmy pod koniec grudnia zeszłego roku.

Problemów nie ma natomiast z Google Editions - być może dlatego, że jest to płatna usługa, z której korzyści będą czerpać i wydawcy, i autorzy. Serwis JapanToday informuje, że firmie Google udało się już podpisać umowy z większością wydawców w Stanach Zjednoczonych. Sam sklep ma zostać uruchomiony pod koniec czerwca. Obecnie liczba autorów i wydawców, którzy zgodzili się na udostępnienie swoich produktów w Google Editions wynosi 25 tys. W sumie Google chce wprowadzić ponad 4 mln e-booków - także tych, do których prawa wygasły. Firma chce zawalczyć o rynek z takimi konkurentami jak Amazon (Amazon.com) czy Apple (iBooks).

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)