Google pokazuje liczby: Android 10 udostępnia szybciej niż Android 9

Google pokazuje liczby: Android 10 udostępnia szybciej niż Android 9

Google pokazuje liczby: Android 10 udostępnia szybciej niż Android 9
Google pokazuje liczby: Android 10 udostępnia szybciej niż Android 9
28.10.2019 14:44

Google opracował menu udostępniania Androida z myślą o tym, byśmy mogli jak najszybciej przekazać coś innym. Założenia tego menu są słuszne, ale próbowałeś ostatnio udostępnić komuś artykuł z Google News? Ile czasu ci to zajęło? Ile losowych kontaktów z książki adresowej zobaczyłeś w podpowiedziach przy okazji?

Ten sposób udostępniania jest wolny. To fakt, od kiedy w Androidzie 6 została wprowadzona możliwość udostępniania treści bezpośrednio do kontaktów. Ta lista aplikacji i kontaktów jest budowana od nowa za każdym razem, gdy chcesz coś udostępnić. Im więcej masz zainstalowanych aplikacji społecznościowych i komunikatorów, tym dłużej ładuje się menu udostępniania. Nie ma od tego ucieczki.

Android 10 udostępnia szybciej

Jest światełko w tunelu. Google obiecuje, że menu udostępniania w Androidzie 10 jest o wiele szybsze, niż obecne w Androidzie 9. Na pokrycie tych słów Google daje to, co lubię najbardziej: liczby. Google zmierzył, ile czasu zajmuje pokazanie się menu udostępniania na Androidzie 9 i 10.

Połowa użytkowników Androida 10 zobaczy panel 27 ms po dotknięciu przycisku udostępniania. Po tym czasie pokaże się ono na zaledwie 9 proc. urządzeń ze starszym Androidem. 99 proc. użytkowników Androida 10 zobaczy menu po 103 ms oczekiwania. To za mało dla ponad połowy urządzeń z Androidem 9, gdzie czas oczekiwania może sięgnąć nawet 5 sekund, zależnie od liczby zainstalowanych aplikacji i formatu udostępnianych treści.

(Google)
(Google)

Zmiana została przedstawiona podczas konferencji Android Dev Summit. Poniżej możesz zobaczyć cała prezentację Artura Tsurkana, który wyjaśnił różnice między interfejsem Androida 9 i Androida 10.

Supercharge sharing to your App (Android Dev Summit '19)

Trurkan pokazał też programistom, jak mogą korzystać w nowych możliwości udostępniania. Jeśli tworzysz własne aplikacje dla Androida, zainteresuj się tą zmianą. Szczegóły znajdziesz w dokumentacji Androida. Wszystkie sesje z Android Dec Summit znajdziesz na YouTubie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)