Google posłuchał ludzi narzekających na niewielką liczbę gier przygotowanych na premierę platformy Stadia i zwiększa liczbę tytułów z 12 do 22. Co zaskakujące, są wśród nich pozycje datowane pierwotnie na Stadii na rok 2020.

bEUhrTDV

Szef projektu Google Stadia, Phil Harrison, sugeruje, że zespół popełnił błąd szacując możliwości twórców. W istocie rzeczy gier przygotowanych do strumieniowania jest więcej niż przedstawiono podczas pierwszej zapowiedzi. Tylko Google, jak można się domyślić, wolał zachować pewną powściągliwość i nie przeszarżować, by później nikt nie poczuł się zawiedziony.

Ale w obliczu napływającej krytyki firma raz jeszcze przysiadła do analiz. W efekcie listę skorygowano, dorzucając 10 nowych pozycji:

bEUhrTDX

A na tym, zgodnie z obietnicami Harrisona, nie koniec. Tom Clancy's Breakpoint, planowany wcześniej na 2020, ukaże się na Stadii jeszcze przed końcem 2019 roku. Na 2020 potwierdzono za to Doom Eternal, Watch Dogs: Legion, Gods & Monsters i Cyberpunk 2077.

Wygląda więc na to, że obawy o niedobór gier na Stadii były przedwczesne. Wciąż jest to mniej niż 50 tytułów, jakie obiecuje Microsoft na start konkurencyjnej platformy Project xCloud, ale to nie zmienia faktu, że nawet wybierając Stadię, nikt nudzić się nie powinien.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (27)
bEUhrTET