Google testuje wydanie RC systemu Chrome OS

Google testuje wydanie RC systemu Chrome OS

12.10.2010 12:20

System Google OS jest już najprawdopodobniej w fazie Release Candidate. Jego premiera miałaby mieć miejsce już w przyszłym miesiącu.

System firmy Google według wcześniejszych zapowiedzi ma zostać wydany jeszcze w tym roku. Prace nad Chrome OS są już w zaawansowanej fazie, co sugerują komentarze na stronach Google Code do błędów wykrytych w systemie. Ostatni build Chrome OS to najprawdopodobniej 0.9.78.1. Można się więc spodziewać, że zbliżające się wydanie o numerze 1 będzie stabilną wersją systemu. Z kolei w jednym z wątków możemy przeczytać wypowiedź pracownika firmy Google, który stwierdza, że wypuścimy go po 11 listopada. Całkiem prawdopodobne więc, że premiera Chrome OS będzie miała miejsce w drugiej połowie przyszłego miesiąca.

Chrome OS został zaprezentowany rok temu w listopadzie. Od tego czasu informowaliśmy o planowanych zmianach i funkcjach jak choćby nowy sposób zarządzania oknami zbliżony do Cover Flow znanego z Mac OS X czy oryginalna przeglądarka plików. Programiści chcą też przyśpieszyć uruchamianie systemu do 5 sekund. Chrome OS przeznaczony będzie do pracy głównie na urządzeniach przenośnych takich jak netbooki. System bazuje na odpowiednio zmodyfikowanym jądrze Linuksa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)