Google Translate teraz także z komendami głosowymi

Google Translate teraz także z komendami głosowymi

15.04.2011 14:50

Już niedługo użytkownicy przeglądarki Chrome będą mogli korzystać z komend głosowych do obsługi translatora Google Translate.

Jak informowaliśmy pod koniec marca, Google w Chrome 11 beta wprowadził między innymi obsługę komend głosowych w HTML5. Za pomocą tego rozwiązania deweloperzy będą mogli tworzyć własne rozszerzenia, ułatwiające korzystanie z przeglądarki. Również sam Google chce upowszechnić komendy głosowe w Chrome. Firma wprowadziła obsługę funkcji dla Google Translate - translatora online. Korzystając z najnowszych wydań Chrome możemy przetestować webową aplikację. Google Translate na razie umożliwia jedynie tłumaczenie z języka angielskiego na obcy. Można przypuszczać, że w przyszłości zostanie dodane rozpoznawanie mowy także w innych językach.

Aby skorzystać z komend głosowych, należy w Google Translate ustawić tłumaczenie z języka angielskiego, a następnie kliknąć ikonę mikrofonu w prawym dolnym rogu okna tłumaczenia. W Sieci możemy znaleźć już podobne rozwiązania dla Chrome. Na przykład Speechify - rozszerzenie, umożliwiające wydawanie komend głosowych w wyszukiwarce czy zbliżony doń działaniem Voice Search.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)