Google udostępnia interfejs programowania dla paska adresowego Chrome

23.02.2011 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google poinformował o wydaniu interfejsu programowania dla paska adresowego Chrome nazywanego też omniboksem. Za pomocą nowego narzędzia będzie można rozszerzyć funkcje przeglądarki.

Pasek adresowy w Chrome od dawna nie służy już tylko wpisywaniu interesujących użytkownika adresów stron internetowych. Za jego pomocą można też na przykład podawać zapytania dla wyszukiwarki Google, a także przeglądać sugestie. Dzięki nowemu narzędziu funkcje omniboksa zostaną znacznie rozszerzone. Omniboksa będzie można wykorzystywać w sposób zbliżony do konsoli, wpisując odpowiednie komendy. Ma to znacznie przyśpieszyć korzystanie z przeglądarki. Google zaprezentował już pierwszy dodatek wykorzystujący możliwości paska adresowego. Za pomocą Switch to Tab możemy wyszukiwać z poziomu omniboksa interesującą nas otwartą kartę. Przyda się to szczególnie w przypadku, gdy w przeglądarce mamy otwartych wiele kart.

Innym dodatkiem jest Quora Search, który umożliwia przeszukiwanie serwisu Quora. Wystarczy podać w pasku adresowym komendę „quora”, a następnie wpisać zapytanie. Planowane są też inne rozszerzenia, na przykład umożliwiające wysyłanie wiadomości na Twittera z poziomu omniboksa, czy aktualizację statusu na Facebooku. Warto przypomnieć, że Google rozważa też przeniesienie paska adresowego do kart, o czym informowaliśmy w poniedziałek.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)