Google udostępniło ADB i Fastboota jako niezależne aplikacje: nie musisz instalować SDK, by flashować Androida

Google udostępniło ADB i Fastboota jako niezależne aplikacje: nie musisz instalować SDK, by flashować Androida

08.01.2017 21:28, aktual.: 08.01.2017 22:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google wyszło naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy chcieliby dostać się do wnętrza urządzeń z Androidem, zmienić ich firmware, instalować aplikacje bezpośrednio z komputera. Niezbędne do tego narzędzia – Android Debug Bridge (ADB) oraz Fastboot zostały udostępnione jako niezależne aplikacje.

Do tej pory oficjalnie ADB i Fastboot były oficjalnie rozprowadzane jedynie w ramach pakietu deweloperskiego Android SDK lub środowiska Android Studio. Są one niezbędne dla programistów aplikacji androidowych, lecz dla tych wszystkich użytkowników, którzy po prostu chcieli wgrać na swój sprzęt nowe niezależne firmware – w zasadzie bezużyteczne.

Duży rozmiar i skomplikowanie tych pakietów sprawiło, że w Sieci pojawiły się wydobyte z nich ADB i Fastboot od stron trzecich, niepewnego jednak pochodzenia. Niektórzy zaczęli szukać nieoficjalnych narzędzi do flashowania czy odblokowywania smartfonów i tabletów, wiele z nich jednak, szczególnie chińskiej produkcji, to może nie malware, ale co najmniej adware, którego później trudno się pozbyć.

Oficjalne repozytorium Google’a ułatwi życie przede wszystkim użytkownikom Windowsa – w większości linuksowych dystrybucji adb i fastboota znajdziemy w systemowych zasobach. Korzystając z tych narzędzi możecie mieć pewność, że wgrywając firmware, odblokowując telefony czy instalując supersu celem uzyskania roota, przy okazji niczego dziwnego sobie nie wgracie.

Archiwum zip z ADB i Fastbootem na Windows znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)