Google wprowadzi przeglądanie 3D do Chrome

Google wprowadzi przeglądanie 3D do Chrome

19.09.2011 15:17

Google pracuje nad mechanizmem umożliwiającym przeglądanie stron internetowych w 3D. Pierwsze efekty prac widać już w testowych wersjach Chromium 16.

Moduł API o nazwie Offscreen Tabs Module pojawił się w najnowszych wydaniach projektu Chromium 16 (build 101678), i niebawem zapewne trafi do przeglądarki Chrome. Moduł umożliwia pracę z kilkoma witrynami internetowymi naraz. Korzystając z obsługi WebGL, Offscreen Tabs Module będzie oferował również możliwość korzystania z 3D co może dać — jak widać na klipie wideo — bardzo interesujące efekty. Może być on wykorzystywany w podobny sposób co obecnie narzędzia typu Speed Dial czy Top Sites, chociażby w formie wirtualnej książki, której poszczególne strony będą miniaturkami wybranych przez użytkownika witryn internetowych. Możliwości modułu mają być jednak znacznie większe.

Pierwsze informacje na temat Offscreen Tabs Module pojawiły się na stronach projektu Chromium pod koniec ubiegłego roku. Jednak dopiero od niedawna Google rozpoczął poważne prace nad wdrażaniem go do swojej przeglądarki. Niestety, obecnie nie można jeszcze testować modułu Google’a. Być może ulegnie to zmianie w kolejnych aktualizacjach Chromium. Na razie do współpracy zachęcani są jedynie deweloperzy. Przypomnijmy, że podobny projekt — Native Client — rozwijany przez firmę Google, znalazł się już w 14 wydaniu przeglądarki. Może on zapoczątkować powstawanie kolejnej generacji aplikacji webowych i gier dla przeglądarek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)