Granie bardziej społecznościowe z Windows 10 Creators Update #MicrosoftEvent

Granie bardziej społecznościowe z Windows 10 Creators Update #MicrosoftEvent

Granie bardziej społecznościowe z Windows 10 Creators Update #MicrosoftEvent
26.10.2016 16:55

Windows 10 pozostaje wciąż w zasadzie jedynym wyborem dla zapalonych graczy. Microsoft dostrzega ogromny potencjał, jaki tkwi w fenomenalnie rozwijającym się świecie e-sportu i gier w ogóle. Również dla graczy znajdzie się coś nowego w Creators Update.

Z Windowsem zintegrowane zostaną możliwości serwisu Beam, pojawią się zatem nowe możliwości strumieniowania rozgrywki i interakcji grającego z widzami. Ta będzie opierać głównie na ułatwieniu procesu rozpoczęcia streamu, ma to się odtąd odbywać dosłownie za pomocą dwóch kliknięć. Gracze będą mogli uzyskać podgląd czatu, a także otrzymywać głosowe powiadomienia od widzów.

Drugą nowością dla graczy jest możliwość organizowania turniejów. Za pośrednictwem Xbox Live możliwe będzie utworzenie wydarzenia wraz z konkretną datą, wybór gry, określenie jej trybu oraz wybranie kogo ze znajomych zaprosić do zabawy. Po utworzeniu wydarzenia, Windows wygeneruje efektownie prezentujące się odliczanie.

Obraz

Nic nie stoi na przeszkodzie, by udział w wydarzeniu wzięli udział znajomi, którzy grają na różnych (oczywiście windowsowych) platformach. Nowości dostępne są już teraz w przypadku wybranych gier (m. in. Battlefield 1) na Xboksie One S.

Ostatnią nowością dla graczy, szczególnie tych z wyczulonym uchem, będzie obsługa obiektowej technologii Dolby Atmos w przypadku gier na nośnikach Blu-Ray.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)