WindowsEdukacja i naukaMatematyka i statystykaGraph
Graph ikona

Graph4.4.2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Graph to darmowy i prosty w obsłudze program do rysowania wykresów funkcji jednej zmiennej, stanowiący doskonałą pomoc naukową dla uczniów gimnazjów i szkół średnich, a także studentów kierunków technicznych.

Aplikacja daje użytkownikowi możliwość nanoszenia na układ współrzędnych kartezjańskich dowolnej ilości wykresów funkcji. Obsługiwane są równania funkcji standardowych, parametrycznych oraz biegunowych. Graph pozwala określać zakres argumentów, punkty graniczne, a także takie właściwości wykresów jak ich kolor, rodzaj i grubość linii oraz styl rysowania (kropki lub linie).

Na tym jednak nie kończą się możliwości tego niewielkiego narzędzia. Potrafi ono również rysować styczne i normalne do wykresów, cieniować zdefiniowane przez użytkownika obszary (np. pod wykresem, pomiędzy wykresami itp.), wstawiać do układu punkty i wykresy pochodnych, definiować relacje, a nawet obliczać długości krzywych, pole pod wykresem i generować tabelki z współrzędnymi punktów wykresu funkcji w danym zakresie.

Graph poza opcją rysowania wykresów pozwala również zapisywać je na dysku i później modyfikować oraz eksportować do plików w formatach EMF, SVG, BMP, PNG, JPG, JPEG i PDF.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.33 oceny
Twoja ocena
ProducentIvan Johansen
Liczba pobrań54 016
Data aktualizacji4 sty 2013
Rozmiar pliku9.84 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Graph ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)