WindowsGrafikaInne programy graficzneGraphicsGale
GraphicsGale ikona

GraphicsGale2.08.21

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

GraphicsGale to nietypowe narzędzie do edycji grafiki rastrowej, przeznaczone dla miłośników pixel artu, stosowanego dawniej w grach video, a obecnie coraz częściej wykorzystywanego przez twórców gier niezależnych (indie). Nie oznacza to oczywiście, że nie może się nim zainteresować osoba niezbyt pasjonująca się grami - program świetnie się sprawdza również przy między innymi edycji ikon lub kursorów systemu Windows.

Program pozwala na tworzenie grafik w wielu paletach kolorów, od 1 bitowych (dwa kolory), poprzez 4 i 8 bitowe, a na 24 bitowych skończywszy. Obsługa aplikacji z pewnością wymaga nieco praktyki, chociażby ze względu na umieszczenie sporej części często wykorzystywanych narzędzi na górnym pasku, tuż pod paskiem menu. Wśród dostępnych narzędzi nie znajdziemy niczego niestandardowego: ołówek, rysowanie czworokątów i okręgów, linie połączone i krzywe, wypełnianie kolorem. Jak na narzędzie dla fanów retro przystało, bez problemu możemy dokonywać operacji na poszczególnych pikselach, pozwalając uzyskać maksymalną precyzję.

Z odrobiną talentu i cierpliwością, GraphicsGale jest narzędziem idealnym dla grafików zafascynowanych pixel artem i nie tylko dla nich. Efekty naszych prac można zapisać między innymi jako pliki JPEG, BMP, PNG, TGA, a nawet AVI. W stosunku do darmowej wersji, edycja komercyjna pozwala na tworzenie animowanych GIF-ów, edycję (wczytywanie i zapisywanie) ikon (ICO) oraz edycję statycznych i animowanych kursorów systemowych

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań1 380
Data aktualizacji23 gru 2018
Rozmiar pliku1.88 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
GraphicsGale ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)