Gry mobilne z czasów świetności Nokii uruchomisz na smartfonie z Androidem

Gry mobilne z czasów świetności Nokii uruchomisz na smartfonie z Androidem

Gry mobilne z czasów świetności Nokii uruchomisz na smartfonie z Androidem
19.02.2018 13:42

Młodym użytkownikom nowoczesnych smartfonów trudno sobie pewniewyobrazić, że w czasach przed pierwszym iPhonem też mieliśmytelefony „smart”, zdolne uruchamiać niezależne od producentaoprogramowanie, a nawet mające jakiś tam dostęp do Internetu. Takjednak było, a znakiem szczególnym tej zapomnianej dziś niecoepoki były gry, tysiące wręcz gier mobilnych, wśród którychtrafiały się prawdziwe perełki. Wszystkich tych, którzy chcąprzypomnieć sobie tamte czasy, ale też i tych, którzy chcieliby zciekawości zobaczyć, jak to kiedyś na telefonach się grało,możemy zaprosić teraz do wypróbowania emulatora J2ME loader, którywłaśnie zadebiutował w sklepie Google Play.

Ten emulator środowiska uruchomieniowego J2ME (Java Platform,Micro Edition) powstał za sprawą starań Nikity Szakaruna, członkaspołeczności 4PDA.ru. To całkowicie opensource’owy projekt,którego rozwój odbywa się obecnie naGitHubie – już z pomocą innych programistów i tłumaczy.Jego podstawowym zadaniem jest uruchamianie klasycznych giermobilnych z początku XXI wieku, które królowały wówczas nalepszych smartfonach Nokii, Samsunga i wielu innych producentów.

Opcje konfiguracyjne J2ME loadera: dostępna też polska wersja językowa
Opcje konfiguracyjne J2ME loadera: dostępna też polska wersja językowa

Na obecnym etapie rozwoju, J2ME loader jest w stanie uruchomićzdecydowaną większość gier 2D, w tym takie hity jak TornadoMania, Mafia Wars Yakuza, War Diary: Torpedo czy znakomite DarkestFear 3: Nightmare. Emulator jest też w stanie uruchomić niektóregry 3D, w tym The Sims 3 czy Need for Speed: Carbon ale generalnienależy się jeszcze tu spodziewać kłopotów – czasem gra się wogóle nie uruchomi, czasem po prostu może brakować tu i ówdzietekstur.

Jako że były to czasy, gdy o ekranach dotykowych nikt niemyślał, emulator zapewnia wirtualną klawiaturę ekranową z opcjąprzezroczystości. Zapewnia też skalowanie obrazu, aby te gierki naekrany 320×240 pikseli jakoś wyglądały na współczesnychwyświetlaczach FullHD i lepszych, pozwala również skonfigurowaćustawienia dla każdej gry z osobna.

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim – tak potrafiły wyglądać gry w Javie
Majesty: The Fantasy Kingdom Sim – tak potrafiły wyglądać gry w Javie

Zapraszamy do telefonicznej retro-zabawy z J2ME loaderem – a jakcoś nie będzie działać, to pamiętajcie, że emulator dopierozadebiutował w sklepie Play i wciąż się rozwija.

Przydatne linki:

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)