Gry w cyfrowej dystrybucji na Xboksa One tańsze niż na PS4

Gry w cyfrowej dystrybucji na Xboksa One tańsze niż na PS4

21.08.2014 13:15, aktual.: 21.08.2014 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ceny gier w cyfrowej dystrybucji na konsolę nowej generacji Microsoftu będą niższe niż na PlayStation 4. Czy konkurencja w postaci Xboksa One sprawi, że Sony zdecyduje się przystosować ceny w PlayStation Store do polskiego rynku? Microsoft pracuje nad nową usługą - Free Play Day with Gold, która pozwoli na sprawdzenie wybranej produkcji za darmo przez 24 godziny. Natomiast posiadacze starszych konsol powinni zainteresować się obniżką cen gier Rockstara.

Cyfrowa dystrybucja gier ma sporo zalet i wraz z dostępem do coraz lepszych łączy internetowych wydaje się być atrakcyjną formą kupowania gier. Jednak okazuje się, że ceny wielu produkcji nadal nie są atrakcyjne i często bardziej opłaca się ich zakup w bardziej tradycyjny sposób. Przykładowo w PlayStation Store ceny dużych produkcji na PlayStation 4 nie zostały przystosowane do polskiego rynku i często wynoszą nawet około 300 zł, a ten sam tytuł w zwykłym markecie możemy nabyć nawet o 50 zł taniej.

Obraz

Oficjalna premiera Xboksa One w Polsce odbędzie się już za kilka dni, musieliśmy na nią czekać prawie rok. Microsoft uznał nasz rynek za mniej ważny, jednak w przeciwieństwie do Sony, ceny gier w cyfrowej dystrybucji na XOne będą bardziej przystosowane do polskich graczy. W wersji beta aplikacji Xbox One Smartglass dostępnej na Windows Phone 8.1 i Windows 8 pojawiły się ceny wybranych gier na konsolę nowej generacji Microsoftu. Tomb Raider: Definitive Edition dostępny jest za 169,99 zł, czyli o 80 zł taniej niż na PS4, w przypadku gry Thief różnica jest jeszcze większa, na XOne kosztuje 169, 99 zł, natomiast w wersji na konsole Sony aż 289 zł. Tak dużej różnicy nie widać w przypadku wszystkich produkcji, Diablo 3 z dodatkiem na Xboksa One jest tańszy tylko o 10 zł, a Sniper Elite III na obu konsolach kosztuje 249,99 zł.

Obraz

Jeśli komuś ceny gier w cyfrowej dystrybucji na Xboksa One wydają się wysokie, to warto zaznaczyć, że Thief i Tomb Raider: Definitive Edition w wersji pudełkowej kosztują więcej. Niestety ta zasada nie dotyczy wszystkich gier i przykładowo Diablo III bardziej opłaca się kupić w tradycyjny sposób.

Interesująco zapowiada się nowa funkcja, nad którą pracuje Microsoft. W wybrane gry będziemy mogli pograć za darmo przez 24 godziny, co pozwoli nam na sprawdzenie danego tytułu i może nas zachęcić do jego zakupu. Nową usługę - Free Play Day with Gold, zauważyli posiadacze konsoli z USA z dostępem do programu beta. Na oficjalnym koncie pomocy technicznej XOne w serwisie Twitter pojawiła się informacja, że na oficjalnie ogłoszenie Free Play Day with Gold nie będziemy musieli długo czekać. Do skorzystania z tej usługi wymagane będzie konto Gold.

Użytkownicy starszych konsol powinni zainteresować się promocją na gry Rockstara. Wśród najciekawszych produkcji warto wymienić: GTA IV (X360 - 29,99 zł, PS3 - 21 zł), GTA V (X360 - 139,50 zł, PS3 -139 zł), Max Payne 3 (X360 - 19,75 zł, PS3 - 21 zł), L.A. Noire (X360 - 32,49 zł, PS3 - 33 zł) oraz Red Dead Redemption (X360 - 32,49 zł, PS3 - 33 zł). Z wyprzedaży mogą skorzystać też osoby posiadające PSP, które w obniżonej cenie mogą kupić chociażby takie tytuły jak Grand Theft Auto Chinatown Wars (21 zł), GTA: Liberty City Stories (21 zł) oraz Manhunt 2 (12,50 zł).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)