GTX 1650 Ti raczej nie powstanie. Przynajmniej pod taką postacią, jak myślimy

GTX 1650 SUPER i GTX 1660 SUPER w planach Nvidii (fot. Materiały prasowe)
GTX 1650 SUPER i GTX 1660 SUPER w planach Nvidii (fot. Materiały prasowe)

02.10.2019 23:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nasze rozważania o GTX 1650 Ti trzeba nieco zmodyfikować. Dostaliśmy z jednej strony kolejne potwierdzenie niniejszej karty, ale w zupełnie innym wydaniu niż się spodziewaliśmy. Przy okazji są następne doniesienia na temat jej mocniejszego kuzyna GTX 1660 SUPER.

Może "zupełnie inne wydanie" to słowa trochę na wyrost, bo nie chodzi o jakąś dziwną przebudowę względem domniemanych ram specyfikacji, a samą nazwę. GTX 1650 Ti będzie nosił miano GTX 1650 SUPER (widać fraza spodobała się Nvidii). Nie są to w 100 proc. potwierdzone informacje, ale EAEU to całkiem wiarygodne miejsce. Wiemy, że przynajmniej nieoceniony przy ostatnich wyciekach z EAEU Gigabyte planuje modele o nazwach kodowych sugerujących dopisek SUPER.

GTX 1650 SUPER i 1660 SUPER

Potwierdza się też GTX 1660 SUPER. Nazwy takie jak chociażby GV-N165SGAMING-4GD czy GV-N166SAORUS-6GD mówią o potencjalnej frazie SUPER i wykorzystaniu 6 GB pamięci w przypadku GTX 1660 SUPER oraz 4 GB dla GTX 1650 SUPER. Teoretycznie "S" może oznaczać coś innego, ale taki trop byłby najwłaściwszy. Wszystkie modele znajdziecie na zrzucie ekranu z zasobów EAEU czy na samej stronie urzędu Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.

Lista nowych modeli GIGABYTE z zasobów EAEU (fot. EAEU)
Lista nowych modeli GIGABYTE z zasobów EAEU (fot. EAEU)

Wprawne oko wychwyci modele bardziej standardowe, wersje OC, a nawet takie przygotowane specjalnie dla submarki Aorus. Wpis został opublikowany wczoraj, czyli 1 października. To może sugerować, że premiera lub chociaż zapowiedź nowych układów graficznych Nvidii nie jest tak daleka.

Do rozważań o specyfikacji GTX 1650 SUPER (czy jak wtedy pisaliśmy o nim 1650 Ti) i GTX 1660 SUPER zapraszamy do poprzednich materiałów. Tymczasem warto napomknąć, że wszystkie plotki odnoszące się do pamięci GDDR sugerują zastosowanie jej szybszego wariantu w modelach SUPER. Pozostałe parametry są raczej otwarte.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)