WindowsNarzędziaTestowanie i diagnostykaH2testw

H2testw1.4

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

H2testw to proste i darmowe narzędzie diagnostyczne przeznaczone do testowania prędkości i wykrywania błędów na nośnikach USB, kartach pamięci oraz zewnętrznych i wewnętrznych dyskach twardych.

Aplikacja przyda się w przypadku podejrzenia mniejszej niż deklarowana przez producenta, pojemności oraz prędkości zapisu i odczytu danych. Czynności testowe ograniczają się do wskazania nośnika, wybrania obszaru pamięci i uruchomieniu analizy. Test polegający na zapełnieniu wolnej przestrzeni plikami tekstowymi, które następnie są odczytywane, można wykonać jednorazowo lub wybrać opcję pętli (wówczas proces zatrzyma się przy pierwszym napotkanym błędzie). Co ważne, narzędzie nie usuwa i nie nadpisuje istniejących danych oraz nie wymaga uprawnień administratora. Po zakończeniu procesu wyświetlane są informacje o napotkanych błędach i rzeczywistych prędkościach.

W przypadku podejrzenia uszkodzenia nośnika, producent zaleca wykonanie szybkiego formatowania przed rozpoczęciem testu. Jeśli urządzenie jest uszkodzone należy spodziewać się sporego spadku szybkości transferu oraz wydłużonego czasu do zakończenia diagnozy. Należy również pamiętać, aby podczas testów nie używać przedłużaczy portów. Przed reklamowaniem sprzętu, warto sprawdzić urządzenie w innym porcie USB/FireWire oraz w przypadku podłączenia zewnętrznych dysków wymienić kabel.

Narzędzie po rozpakowaniu archiwum zajmuje niecałe 0,5 MB i od razu jest gotowe do pracy.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
3.311 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań103 302
Data aktualizacji16 lis 2011
Rozmiar pliku0.21 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)