HalloApp - "minimalistyczny Facebook" od byłych twórców... WhatsAppa

HalloApp - "minimalistyczny Facebook" od byłych twórców... WhatsAppa

HalloApp
HalloApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
21.07.2021 12:13

Facebook gości w smartfonach wielu Polaków, chociaż obserwuje się odpływ użytkowników z tego serwisu. Na rynku pojawiła się teraz kolejna aplikacja społecznościowa HalloApp, która może mu zagrozić. To ciekawa alternatywa między innymi dlatego, że została stworzona przez byłych programistów WhatsAppa.

HalloApp to w praktyce minimalistyczny serwis społecznościowy będący połączeniem maksymalnie okrojonego Facebooka i komunikatora. Teoretycznie niewiele różni się choćby od WhatsAppa czy nawet Instagramu, ale dokładniejsza analiza pozwala zauważyć, że wielu osobom HalloApp powinien nawet bardziej przypaść do gustu. Aplikację stworzyli byli programiści WhatsAppa pamiętający czasy, kiedy ten nie należał do Facebooka.

HalloApp oferuje pełne szyfrowanie rozmów, a twórcy deklarują, że aplikacja nie gromadzi i nie wykorzystuje żadnych danych o użytkownikach. Dodatkowym atutem jest fakt, że w HalloApp nie ma miejsca dla kont marek czy reklam - co powinno pomóc odciąć się od niechcianych ofert. Publikowane treści (w praktyce zdjęcia czy filmy) można też do woli przeglądać bez obaw, że "algorytm" nie pokazuje wszystkich - bo algorytmu tutaj po prostu nie ma.

HalloApp
HalloApp
HalloApp

W tym momencie trudno powiedzieć, czy HalloApp zagrozi Instagramowi, Facebookowi, WhatsAppowi lub Messengerowi i szybko zyska nowych użytkowników. Bez wątpienia ma jednak spory potencjał i powinien ucieszyć wszystkich zainteresowanych prywatnością, szyfrowanymi rozmowami i podstawowymi funkcjami społecznościowymi - ale w tym przypadku to atut i wyróżnik na tle konkurencji.

Dla wielu HalloApp może się okazać wyczekiwanym "powrotem do starych dobrych czasów", kiedy Facebook służył do podstawowej komunikacji i dzielenia się zdjęciami, a nie był - jak dziś - gigantycznym serwisem z masą (potencjalnie zbędnych) funkcji i zaawansowaną analizą działań użytkowników.

Oczywiście, by rozmawianie przez HalloApp było w ogóle możliwe, poza chęciami konieczne jest posiadanie znajomych, którzy również korzystają z aplikacji, a z tym może być największy problem - program jest dostępny na rynku dopiero od niedawna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)