Hazard wraca do Google Play – oczywiście o ile pozwoli na to lokalne prawo

Hazard wraca do Google Play – oczywiście o ile pozwoli na to lokalne prawo

13.07.2017 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2013 roku Google usunęło ze sklepu Play wszystkie aplikacjehazardowe, które pozwalały obstawiać prawdziwe pieniądze.Oficjalnym powodem były trudności w weryfikowaniu wiekuużytkowników oraz dopilnowaniu przestrzegania regulacji prawnychobowiązujących na poszczególnych rynkach. Cztery lata późniejhazard wraca do Google Play – przynajmniej tam, gdzie jest tomożliwe.

Zakaz aplikacji hazardowych zostać ma wycofany już w sierpniu.Operatorzy internetowych kasyn i bukmacherzy będą znów moglizgłaszać do Google Play swoje aplikacje. Towarzyszyć im jednakmusi pełna dokumentacja, wraz z licencjami zezwalającymi nadziałanie w państwach docelowych. Google chce zapewnić, żewszystko będzie odbywało się w zgodzie z prawem.

Prawdopodobnie wymagane będzie też umieszczenie w aplikacjachsystemu weryfikacji wieku użytkowników oraz komunikatówwzywających do odpowiedzialnego grania – taki wymóg stawianoaplikacjom przed wprowadzeniem zakazu z 2013.

Nie sądźcie jednak, że wchodząc z polskich adresów IPzobaczycie takie hazardowe aplikacje w Google Play. Firma z MountainView będzie brała geoblokady na poważnie. Początkowo dostęp dotej formy rozrywki dostaną tylko użytkownicy z Irlandii, WielkiejBrytanii i Francji. Z czasem może zostać to rozszerzone na innejurysdykcje, w których hazard online jest legalny.

Nie zmienia to jednak faktu, że otwarcie sklepu Play na hazardoweaplikacje wpłynie korzystnie na ich jakość. Do tej pory aplikacjew postaci plików .apk były dostępne tylko na stronachinternetowych kasyn i bukmacherów. Widać było, że ze względu naniewielką liczbę możliwych do pozyskania użytkowników traktowanesą one po macoszemu – pierwsze skrzypce odgrywają aplikacjewebowe.

Umasowienie dostępu sprawi, że organizatorom hazardowej rozrywkibędzie się opłacało w aplikacje takie zainwestować, a kto będziechciał, ten z nich skorzysta. Nawet jeśli w swoim kraju władze mutego zakazały. Jak to zrobi? Na przykład przeczyta nasz poradnikdotyczący omijania blokadstron internetowych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)