bEUpGOtN
Helicon Focus ikona

Helicon Focus7.6.4

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

Helicon Focus to profesjonalne narzędzie kierowane do fotografów, którzy wykonują zdjęcia w technice makro lub mikroskopowej. Pomimo to wykorzystywane ono może być także do obróbki zdjęć innego typu (portrety, krajobrazy, architektura itp.), umożliwiając użytkownikowi maksymalne wyostrzenie i uwydatnienie szczegółów fotografii znajdujących się na różnych planach kadru.

bEUpGOtP

Oprogramowanie bazuje na metodzie focus stacking, która pozwala na zwiększenie głębi ostrości na podstawie serii zdjęć tego samego kadru. Przeprowadza ono operacje oddzielenia ostrych obszarów poszczególnych fotografii, a następnie ich połączenia w nowy obraz o większej głębi ostrości. Technika ta kierowana jest głównie do osób, wykonujących zdjęcia w z bliskiej odległości (np. owadów, roślin i innych niewielkich obiektów) z użyciem statywu.

Program dysponuje funkcjami korygowania nieznacznych ruchów na zdjęciach i tworzenia z ich najwyższej możliwej jakości stosów, na podstawie których renderowany będzie finalny obraz. W Helicon Focus nie zabrakło również podstawowych narzędzi do retuszu zdjęć czy nanoszenia na nie tekstu. Z pomocą aplikacji utworzymy ponadto panoramy, animacje oraz zdjęcia 3D.

Helicon Focus rozpowszechniany jest jako aplikacja samodzielna lub rozszerzenie dla programu Adobe Lightroom. Z jego możliwości skorzystać mogą użytkownicy systemów operacyjnych Windows oraz Mac OS.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
Udostępnij
Helicon Focus 7.6.4wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena:
Liczba pobrań1 895
Data aktualizacji28 lip 2020
Rozmiar pliku85.21 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Helicon Focus ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEUpGOtZ
Komentarze (2)
bEUpGOuL