Helion uruchamia e‑księgarnię bez DRM, wkrótce dołączą kolejni?

Redakcja

03.11.2011 13:51, aktual.: 03.11.2011 14:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od dziś startuje nowa księgarnia wydawnictwa Helion — ebookpoint.pl. Wszystkie e-booki dostępne są w formatach pdf, epub i mobi, ale co najważniejsze: bez zabezpieczeń DRM.

Dzięki takiemu rozwiązaniu książki mogą być czytane bez ograniczeń sprzętowych i programowych. Można je otwierać na dowolnym czytniku i oprogramowaniu na dowolnej liczbie urządzeń. Nowym zabezpieczeniem jakie zastosowało wydawnictwo jest znak wodny, na którym widnieje również nazwisko kupującego książkę, umieszczony w losowych miejscach. Nowością jest również bezpośrednia wysyłka książki zakupionej w formacie mobi na czytnik Amazon Kindle. W ofercie księgarni aktualnie jest około 150 książek (w tym pozycje posiadające do tej pory zabezpieczenie), jednak ceny e-booków wciąż są wysokie. Jak na razie wydawnictwo zachęca do podpisania petycji o zrównanie stawek VAT do poziomu 5% dla książki drukowanej i elektronicznej.

Również konkurencyjne księgarnie zapowiadają pierwsze książki w formacie mobi i nie wykluczają stosowania znaków wodnych zamiast DRM. Szczegóły tej rewolucji e-bookowej mają być ujawnione na rozpoczętych dziś Targach Książki w Krakowie. Czy księgarnie oferujące książki w formacie elektronicznym boją się wejścia na polski rynek Amazona? O ile rewolucja w postaci formatu mobi i braku DRM to naprawdę dobry ruch, to kwestia cenowa książek nadal pozostawia wiele do życzenia...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)