Hello, iPhone! Windowsa 10 odblokujesz telefonem Apple'a

Hello, iPhone! Windowsa 10 odblokujesz telefonem Apple'a
03.10.2016 15:33
Hello, iPhone! Windowsa 10 odblokujesz telefonem Apple'a

Kiedy Joe Belfiore, wiceprezes Microsoftu, dał się złapaćna używaniu iPhone’a, można było być pewnym, że nie jestjedynym w Redmond, który to robi. Nic zresztą w tym strasznego, podrządami Satyi Nadelli stało się jasne, że iPhone (jak i inneurządzenia z Jabłkiem) mają dla Microsoftu szczególne znaczenie inie trzeba się go wstydzić. A teraz będzie można użyć ich dologowania się do komputerów z Windowsem 10.

Windows Hello ma wyeliminować potrzebę używania haseł douwierzytelniania. To przede wszystkim testy biometryczne –skanowanie siatkówki, twarzy czy linii papilarnych, ale nie tylko:mechanizm ten obsługuje też rozmaite tokeny sprzętowe, np.smartopaski Nymi Band, czy smartfony z Windows 10 Mobile. Kto jednaktaki sprzęt ma? Jedynie niewielka garstka użytkowników.

Dlatego podczas konferencji Ignite Microsoft zapowiedział, żetakim tokenem będzie mógł być także iPhone z zainstalowanymoprogramowaniem RSASecurID. Zapewnia ono dwuskładnikowe uwierzytelnienie, łącząceto co masz (w tym wypadku iPhone’a z aplikacją, do której zostałzaimportowany software’owy token) z tym co znasz (hasłem, gestemlub PIN-em). W wypadku gdy iPhone będzie zalogowany do tej samejsieci bezprzewodowej co komputer z Windowsem 10, będzie mógłposłużyć do automatycznego odblokowania komputera.

Expand Windows Hello Family to companion devices and browser

Propagowanie sprzętowych tokenów jako alternatywy dla biometriijest kluczowe dla upowszechnienia się Windows Hello – większośćkomputerów nie dysponuje czujnikami pozwalającymi nauwierzytelnienie za pomocą cech ciała. Dlatego Hello zyskałomożliwość obsługiwania urządzeń przenośnych czy ubieralnych,komunikujących się przez Bluetootha, NFC, Wi-Fi czy USB, tak byprzynajmniej w okresie przejściowym podtrzymać zainteresowanie tątechnologią.

W przyszłości, gdy już wszystkie komputery będą miałykamerki nieprzerwanie na nas patrzące, iPhonem przez komputerem zWindowsem 10 machać już nie będzie trzeba. Zanim to nastąpijednak, Microsoft chce rozszerzyć możliwości Hello o mechanizmwylogowywania/zablokowania systemu, także przez sprzętowe tokeny.Więcej na ten temat – w osadzonym powyżej wideo.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)