AndroidPodróże i transportNawigacjaHERE WeGo
HERE WeGo ikona

HERE WeGo4.11.100

  • screen z aplikacji
  • screen z aplikacji
  • screen z aplikacji
  • screen z aplikacji

Mapy HERE to darmowa nawigacja tworzona przez firmę Nokia, która najpierw pojawiła się na jej telefonach, a następnie była rozwijana jako osobna aplikacja na wiele platform mobilnych, także Androida. Nawigacja ta umożliwia dostęp do wskazówek drogowych bez połączenia internetowego, a także informowanie np. o przekroczeniu prędkości. Program umożliwia korzystanie zarówno z nawigacji samochodowej, pieszej, jak i przy użyciu środków transportu publicznego.

Po uruchomieniu aplikacji prosi nas ona o zalogowanie się do konta HERE. Nie jest to wymagane do przeglądania map, ale do ich pobierania na urządzenie już tak. Konto jest bezpłatne, założyć je można z poziomu samego programu dosłownie w kilka sekund. Do tego celu możemy wykorzystać również konto na Facebooku. Nawigacja jest dostępna w języku polskim, oferuje całkiem sporo funkcji. Jedną z najważniejszych jest możliwość pobierania dowolnych map do użytku offline, przez co nie będziemy zmuszeni do dodatkowych opłat za transfer danych. Nawet po ich pobraniu możemy korzystać z dodatkowych danych z Internetu, np. dotyczących intensywności ruchu drogowego. Użytkownik może korzystać zarówno z widoku satelitarnego, jak i jedynie drogowego. Jeżeli użytkownik korzysta z Internetu, wyszukiwarka wbudowana w nawigację pozwala na ustalenie miejsca docelowego bez konkretnej znajomości adresu. Wystarczy wpisanie nazwy jak np. „Zamek na Skale”, aby otrzymać kilka wariantów dojazdu. Użytkownik może ponadto wybierać pomiędzy transportem samochodowym, pieszym, a także publicznym.

Nawigacja informuje zarówno o dystansie, planowanym czasie dotarcia na miejsce, jak i możliwych opóźnieniach wynikających z utrudnień na drodze. Po jej uruchomieniu możemy zdefiniować dodatkowe opcje jak omijanie autostrad, dróg płatnych, promów, czy tez tuneli. Oprócz nawigacji dla kierowców, aplikacja pozwala na wyszukiwanie punktów POI jak np. hoteli, restauracji, kin, teatrów, sieci handlowych, muzeów, czy nawet wybranych akwenów wodnych. Ustawienia nawigacji pozwalają na wybranie formatu jednostek, wyboru miejsca do zapisywania pobieranych map i danych tymczasowych, a także włączenia lub wyłączenia pobierania informacji o ruchu drogowym. HERE dla Androida obsługuje również przełączanie pomiędzy trybem nocnym i dziennym, oraz ostrzeżenia o przekraczaniu prędkości. Aplikacja umożliwia pobieranie głosu asystentki w wielu językach. Wśród nich znajdziemy także język polski.

Uwaga!

  • Aplikacja znajduje się aktualnie w wersji beta, która może zachowywać się niestabilnie. Producent cały czas ją rozbudowuje, niemniej mogą zdarzyć się problemy, które uniemożliwią korzystanie z nawigacji. Aby móc ją zainstalować, należy dysponować systemem Android w wersji 4.1 lub nowszej. Kierowców uprzedzamy, że żadna, nawet najlepsza nawigacja nie zastąpi zdroworozsądkowego myślenia, a także skupienia na drodze.
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.99 ocen
Twoja ocena
ProducentNokia
Liczba pobrań70 365
Data aktualizacji28 lut 2024
System operacyjnyAndroid 7.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
HERE WeGo ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (3)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)