Heretic1.2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Premiera Dooma przetarła szlak wielu niezapomnianym propozycjom FPP, opartym na tej samej technologii. Gra Heretic od Raven Software spróbowała podejść nieco inaczej do tematu eliminowania zastępów wrogów, byle w całości dotrzeć do końca kolejnego etapu. Futurystyczną otoczkę legendarnego dzieła id Software porzucono na rzecz powrotu do przeszłości i skoku w klimaty fantasy, z magicznymi istotami do pokonania.

Tytuł był pierwszą częścią opowieści o złych Wężowych Jeźdźcach, kontynuowanej potem w Hexen: Beyond Heretic. Gracz wciela się w elfa Corvusa, który ma za zadanie pokonać jednego z nich. Produkcja bardzo blisko trzyma się stylu wprowadzonego przez swego wielkiego protoplastę, rzucając nas w miejsca wypełnione demonicznymi stworami do zlikwidowania. Zamiast współczesnych pistoletów czy karabinów, mamy tu jednak m.in. magiczne różdżki, kuszę i rękawice nekromanty, siejące spustoszenie.

Projekt pokazywał, że sporo można wykrzesać z silnika 3D stworzonego na swoje potrzeby przez przez id Software. Heretic zachowywał to samo dynamiczne tempo, czasami obezwładniając wręcz chaosem wynikającym z ataków wielu jednostek na ekranie. Równocześnie to właśnie tutaj wprowadzono w grach FPS patrzenie w górę i dół, aby łatwiej było trafić wrogów. Warto powrócić do tej ciut przykurzonej propozycji.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania cały pierwszy epizod opowieści z trzech dostępnych w pełnej wersji. Daje to dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

Udostępnij
Heretic 1.2wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Liczba pobrań514
Data aktualizacji17 lis 2015
Rozmiar pliku2.83 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (shareware)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)