Hexen: Beyond Heretic1.1

Strona głównaWindowsGryAkcja i strzelankiHexen: Beyond Heretic
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Hexen: Beyond Heretic to kolejna klasyczna produkcja FPP oparta na silniku z Dooma, która zabiera gracza do mrocznego świata fantasy. Zamiast potężnych karabinów, strzelb i wyrzutni rakiet, cały oręż zamieniono na odpowiednio magiczny lub rycerski. Tytuł został przed laty szerzej doceniony za to, że spróbował zrobić coś innego na rynku zdominowanym przez podobnie prezentujące się, pierwsze strzelanki 3D.

Rozgrywka, ubrana w historię o walce z podstępnym Koraksem, może wydawać się znajoma. Rzut na akcję jest w końcu niby taki sam, tylko bronie różne. Raven Software wprowadziło jednak wybór klasy postaci (wojownik, kleryk, mag), co przekłada się na nieco inną zabawę, gdyż każdy korzysta z charakterystycznego dla siebie ekwipunku i ma swoje dobre oraz słabsze strony. Pierwszy bohater stawia przede wszystkim na rozwiązania siłowe, podczas gdy pozostali trzymają się od wrogów na większy dystans.

Producenci nie bali się nagiąć znanej technologii pod swoje potrzeby. W rezultacie dostaliśmy nie tylko pięknie, jak na swoje czasy, prezentujący się produkt, ale również oferujące niespotykane wcześniej opcje, jak chociażby niszczące się witraże. Często skrywają one potrzebne przedmioty. Inaczej także rozłożono etapy, łącząc je w większe obszary. Naturalnie Hexen robił też niegdyś nie lada zamieszanie na domowych zlotach komputerowców, bo oferuje rozgrywkę sieciową. Postacie potrafią ponadto skakać.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania cztery poziomy, w sposób przekrojowy pokazujące, co produkt ma do zaoferowania.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

Udostępnij
Hexen: Beyond Heretic 1.1wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Liczba pobrań334
Data aktualizacji17 lis 2015
Rozmiar pliku5.53 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (shareware)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)