bDUjcsOJ
Houdini Apprentice ikona

Houdini Apprentice18.5.499

Strona głównaWindowsGrafikaModelowanie 3DHoudini Apprentice
Pobierz program
wersja stabilna (64-bit)
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Houdini Apprentice to darmowa wersja programu do modelowania, renderowania, animacji i tworzenia efektów specjalnych dla filmów – Houdini FX. Ta wersja kierowana jest do studentów, hobbystów i artystów chcących tworzyć na własne potrzeby.

bDUjcsOL

Pakiet oferuje właściwe wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do tworzenia grafiki 3D, w tym możliwośćmodelowania, tworzenia szkieletu postaci na potrzeby animacji, ustawiania oświetlenia, a także symulacji zjawisk cząsteczkowych, fizyki ciał sztywnych, płynów i lekkich materiałów, jak ubrania postaci. Program posiadamożliwość importu modeli z wielu używanych w branży formatów plików, w tym z opracowanego przez Autodesk formatu FBX oraz zaprezentowanego w 2011 roku przez Sony i Lucasfilm ALEMBIC, co umożliwia łatwą współpracę aplikacji z innymi środowiskami 3D.

Do dyspozycji użytkowników jest silnik renderujący Houdini Mantra, który także w wersji darmowej programu może łączyć się z chmurą obliczeniową Amazon EC2 za pośrednictwem mechanizmu HQueue.

Wersja Apprentice jest bardzo podobna do przemysłowego Houdini FX, ale na gotowe rendery nakłada znak wodny, a maksymalny obraz, jaki możemy wygenerować, ma rozmiar 1280×720 pikseli. Poza tym nie można łączyć go z rendererami innych producentów, nie można włączyć go w proces produkcyjny tak, jak komercyjną wersję programu, a modele i zasoby zapisywane są w jego własnym formacie.

Aby pobrać program należy zalogować się na portalu producenta. Można do tego wykorzystać swoje konto na Facebooku, Google+ lub innym serwisie.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
3.86 ocen
Liczba pobrań8 895
Data aktualizacji26 lut 2021
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Houdini Apprentice ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bDUjcsPq
bDUjcsPH