HOUND Voice Search & Assistant ikona

HOUND Voice Search & Assistant

AndroidAkcesoriaAsystenty głosoweHOUND Voice Search & Assistant
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

HOUND Voice Search & Assistant to nowy asystent głosowy przeznaczony na smartfony i tablety z Androidem, opracowany przez firmę SoundHound.

Rynek asystentów głosowych na urządzenia mobilne podzieliły między sobą Google (z usługą Now), Apple (z Siri) oraz Microsoft (z działającą także na desktopach Cortaną). Hound ma wykroić nieco miejsca na rynku dla firmy spoza wielkiej trójki technologii. Twórcy aplikacji reklamują ją jako dostarczającą lepsze odpowiedzi niż Siri i jednocześnie bardziej dopasowaną do preferencji użytkownika niż Google Now.

Aplikacja nie jest jeszcze oficjalnie dostępna w Polsce, na próżno więc szukać jej w sklepie Google Play. Ale można zainstalować plik APK, ale zastrzegamy, że robicie to na własną odpowiedzialność. Po testach programu Hound dostrzegamy w nim spory potencjał, ale pod warunkiem, że obejmie wszystkimi możliwościami także inne kraje niż tylko USA i Kanadę. Gdy zadaliśmy pytanie, gdzie jest najbliższa pizzeria, Hound odparł, że to opcja zarezerwowana tylko dla państw Ameryki Północnej, choć pizzerię można znaleźć ok. 30 metrów od redakcji portalu. Jak widać, przed twórcami aplikacji jeszcze sporo pracy.

Warto jednak poczekać na jej efekty, w Hound drzemie bowiem spory potencjał. Aplikacja radzi sobie świetnie zarówno z prostymi pytaniami (np. o pogodę), jak też z kolejnymi, już bardziej szczegółowymi i wynikającymi z kontekstu (np. pytając "A za tydzień?" po tym, gdy zapytaliśmy Hound o pogodę). Odpowiedzi dostajemy za pomocą wbudowanego w Androida mechanizmu przetwarzania tekstu na mowę i syntezatora głosu, który brzmi co najmniej nienaturalnie, jeśli nie sztucznie. Aplikacja przyjmuje tylko komendy w języku angielskim, a na plus trzeba jej zaliczyć, że z rozpoznawaniem mowy nawet bez amerykańskiego akcentu na ogół radzi sobie bardzo dobrze.

Docelowo, Hound pozwala też wyszukiwać miejsca i wyznaczyć do nich nawigację, przeglądać bazę firm zaczerpniętą z Yelp, przeglądać bazę miejsc hotelowych, wysyłać SMS-y i nawiązywać połączenia telefoniczne, włączać muzykę i rozpoznawać utwory, sprawdzać zawartość kaloryczną posiłków... Możliwości już dziś Hound ma sporo, ale - jak pisaliśmy wyżej - niewiele z nich jest jeszcze dostępnych w Polsce.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań110
Data aktualizacji2 mar 2016
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
HOUND Voice Search & Assistant ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)