HP na Gamescom 2019: sztuczna inteligencja pomoże ci trenować w LoL

HP na Gamescom 2019: sztuczna inteligencja pomoże ci trenować w LoL

HP na Gamescom 2019: sztuczna inteligencja będzie trenerem dla graczy
HP na Gamescom 2019: sztuczna inteligencja będzie trenerem dla graczy
20.08.2019 13:41

Komputer dla gracza to więcej niż dobry sprzęt. Podczas konferencji Gamescom 2019 firma HP zaprezentowała między innymi nową wersję swojej aplikacji OMEN Command Center. To nie tylko narzędzie do sterowania chłodzeniem i oświetleniem komputera, to także osobisty trener gracza.

OMEN Command Center to aplikacja instalowana na komputerach dla graczy OMEN by HP. Jej podstawowym zadaniem było ułatwianie tuningowania komputera pod konkretne gry, podkręcanie, sterowanie chłodzeniem i oświetleniem Omenów. HP chce wyjść naprzeciw graczom z większymi ambicjami i do swojej aplikacji doda elementy pomagające w treningach.

Sztuczna inteligencja pomoże w treningu

Trener to sztuczna inteligencja analizująca rozgrywkę. Model został przygotowany przy współpracy z firmą Mobalytics, specjalizującą się w analizie wyników graczy online. Oprogramowanie będzie monitorować grę i na podstawie różnych parametrów stworzy indeks wyników gracza (GPI). Badane będą takie parametry jak spójność, agresja, elastyczność czy skuteczność w osiąganiu celów.

Obraz

Dzięki wskazówkom wirtualnego trenera gracz może pracować nad swoją techniką, rozwijać się w nowych kierunkach lub szlifować opanowane już umiejętności – wszystko zależy od poziomu, z jakiego startuje. Na początku trener będzie dostępny tylko dla League of Legends, ale z czasem zostaną dodane inne gry e-sportowe.

Korzystanie z trenera będzie darmowe przez pierwszy rok. HP nie informuje, ile będzie kosztować dalsza pomoc trenera. Zapewnia jednak, że cała analiza dzieje się po rozgrywce i nie da się tych danych wykorzystać do oszukiwania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)