reklama

League of Legends 8.12

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

League of Legends to MOBA (Massive Multiplayer Online Battle Arena) stworzona w oparciu o modyfikację do gry WarCraft III zatytułowaną Defense of the Ancients (DotA). Produkcja jest dostępna za darmo (model finansowy free-to-play), ale oferuje możliwość kupowania przedmiotów do wykorzystania podczas rozgrywki za prawdziwe pieniądze (mikrotransakcje).

Gra łączy gatunki RPG (role playing game) i RTS (strategia czasu rzeczywistego), oferując dostęp do takich trybów, jak Summoner's Rift (najpopularniejsza opcja; dwie pięcioosobowe drużyny walczące w dżungli), Twisted Treeline (dwie drużyny po trzech bohaterów; małe potyczki) i Howling Abyss (dwie pięcioosobowe drużyny walczą ze sobą w jednej alei; kluczem do sukcesu jest współpraca).

Rozgrywka w League of Legends koncentruje się na potyczkach między graczami w trybach 3vs3 lub 5vs5, ale chętni mogą rozpocząć swoją przygodę z grą rywalizując z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Przed przystąpieniem do zabawy musimy wybrać swojego bohatera z puli ponad 110 zróżnicowanych herosów różniących się między sobą nie tylko wyglądem, ale i umiejętnościami. Bitwa zostaje zakończona wówczas, gdy jeden z uczestników zabawy zdoła zniszczyć bazę wroga.

Warto dodać, że na świecie regularnie organizowane są turnieje e-sportowe w grę League of Legends, która w 2013 roku została oficjalnie uznane za dyscyplinę sportową. Profesjonalni gracze rywalizują między sobą o nagrody nawet w wysokości milionów dolarów.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Różnorodne buildy, różne tryby gry, eventowe tryby gry, hextech crafting - darmowe wszystko, trudność, duża społeczność,
Czasami lagi, nieudany klient beta, nieudane reworki postaci, społeczność, nieskuteczne kary
ocena użytkownika

Tryby gry : 3vs3, 5vs5 - oba rakingowe, ostatnio darmowe wszystko w postępie, klucze, kryształki, skrzynie, odłamki bohaterów za 1700ip.

Cechy ciekawe : orb working (chodzenie podczas autoatakowania, różnorakie buildy zmieniające statystyki, rankingowe gry - fajne wyzwanie, eventowe tryby takie jak : urf, doom boots, jeden za wszystkich.
Do tego świetna społeczeność, nie przesadzone nasycenie tak jak m.in. w dota gdzie wszystkiego jest naprawdę za dużo, nie można skupić się na grze ale dota jest lekko w stronę strategii.

Dużo poradników materiałów na youtube pozwala lepiej grać daną postacią.
Świetna scena esport, finały tej gry są naprawdę popularne.

Z wad czasami lagi, czasami wywala klienta, czasami nawet te problemy nie są uznane jako remis tylko porażka gdzie np. w jednej grze rozłacza 3 graczy z naszej druzyny.
Gracze mało karani, trollowanie, wulgaryzmy, specjalnie przegrywanie gier, kłócenie sie o linie np. support typowo pod ap, ad zamiast supportować. Flashowanie się tylko po to by zabrać komuś killa sprzed nosa.

Generalnie gra przy której spędziłem i spędzę jeszcze sporo czasu - gorąco polecam bo warto sprawdzić ten tytuł jak dla mnie MOBA numer 1.
Może kiedyś sprawdzę overwatch i to miejsce się zmieni, ale na dzień dzisiejszy jest to dla mnie absolutny numer 1 jeśli chodzi o gry z gatunku moba.

18.11.2016 20:46 | Recenzja do wersji 6.21
polska wersja językowa,częste dodawanie nowych postaci z nowymi umiejętnościami, częste aktualizacje, wyrównany poziom rozgrywki, drzewko rozwoju
czasem nerwowi i niemili gracze, mała ilość map i trybów rozrywki
ocena użytkownika

Ta gra w 2011 r zdobyła nagrodę dla najlepszej darmowej gry sieciowej co skłoniło mnie do jej instalacji .Muszę przyznać że z początku rozgrywka wydawała mi się nudna i ograniczona lecz z czasem gdy kończyłem kolejne wymagające starcia granie w LOLA zaczęło przynosić frajdę. Grając w tą grę należy być nastawionym na pracę zespołową i strategiczne myślenie które w efekcie prowadzi do zwycięstwa i które przeliczane jest na walutę za którą można dokupić kolejnie grywalne postacie z nowymi oryginalnymi umiejętnościami. Postępy w grze wiążą się także z zdobywaniem kolejnego poziomu za co rozwijamy ogólne drzewko postaci z którego talenty należy dostosować do faktu czy np. gramy wojownikiem czy magiem ;] oraz co pozwala nam też odblokować drzewko runiczne w które montujemy zakupione runy wspomagające naszą postać w walce. Dużym minusem natomiast są sami gracze którzy często potrafią być dziecinnie nie mili i swoją frustrację z powodu swych nieudolności przelewają na innych co strasznie irytuje podczas rozgrywki. Ogólnie polecam zapoznać się z tym tytułem chociaż jestem bardziej fanem sieciowych strzelanin i rpg .

17.07.2015 11:20 | Recenzja do wersji 5.11

Komentarze

0 nowych
  #9 13.01.2018 11:05

A co to jest Dota? A ja naiwny myślałem że to coś ciekawego.

Autor edytował komentarz.
GeloXD   8 #8 18.11.2016 20:48

@Anonim (niezalogowany): nisza jakich mało ze względu na to, że przy wbijaniu lvl na samym początku przytłacza Cię 3-4 razy tyle co w Lolu rzeczy, dla mnie lol jest typową zabijaką jest tam strategia i konsekwencje w akcjach ale dota to typowy długi defender startegiczny, ogarnianie tylu rzeczy naraz nudzi wiele osób, stąd i jej mniejsza popularność.
Jest po prostu trudna przez ogromną ilość szczegółów w grze, które trzeba ogarniać.

  #7 02.11.2016 00:31

@piotrek18l: Dobry żart. Lol to zabawka przy Docie.

piotrek18l   8 #6 28.02.2016 17:09

Dota to Dota tamto. LoL i tak jest lepszy i przyjemniejszy.

Quassar   7 #5 01.01.2016 02:24

Grałem w większość moba od starej Doty1 na ligiach niemieckich GhostGraz do nowet doty2 jak i hejtowany LoL czy też nowy HotS..
Każde moba jest dość specyficzne ale co jak co dota najbardziej wymaga umiejętności od gracza.. nauczysz się robić wymiot w docie poradzisz sobie w każdym innym moba... mimo to czasem pogram w te pozostałe, ten niszowy Demigod też choć straszna tandeta...

kpv15   4 #4 14.10.2015 13:42

Gra godna uwagi i mimo małej ilości map (i tak % graczy gra tylko 5 vs 5 na summoner's rift) gra wciąga na długie godziny początkowo gracz chce stać się lepszy i wbić 30 poziom uprawniający do grania tzw. rankedów po czym zatrzymuje go system lig, który zachęca do grania w celu awansu do wyższej dywizji. Niestety coraz większą bolączką gry staja się toksyczni gracze, którzy niejednokrotnie sprawiają że gra z pasjonującej moby zmienia się w miejsce gdzie gracze próbują udowodnić który z nich ma bogatszy zasób słownictwa.

dzikiwiepsz   14 #3 14.10.2015 13:03

Gra jest fajna, szkoda tylko że co chwilę coś na siłę muszą w niej zmieniać, nie chodzi mi o ogólne poprawki czy zmiany ale o zmiany typu jakąś moc bohatera trochę zmniejszyć zaraz wyrównać a po chwili zwiększyć i tak przy każdej aktualizacji.

StarterX4   12 #2 26.06.2015 19:36

Kompletna nuda. Nie polecam.
Dota 2 ma w sobie przynajmniej to że się nie nudzi, i ogółem jest lepsza od LOLa.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #1 28.12.2014 22:22

Dziwne, pomimo swojej popularności żaden z naszych użytkowników nie pokusił się o komentarz. Ja co prawda takich gier nie lubię, ale taką pozycję z pewnością sprawdzę.

reklama