League of Legends League of Legends 10.22

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

League of Legends to MOBA (Massive Multiplayer Online Battle Arena) stworzona w oparciu o modyfikację do gry WarCraft III zatytułowaną Defense of the Ancients (DotA). Produkcja jest dostępna za darmo (model finansowy free-to-play), ale oferuje możliwość kupowania przedmiotów do wykorzystania podczas rozgrywki za prawdziwe pieniądze (mikrotransakcje).

3 różne tryby rozgrywki

Gra łączy gatunki RPG (role playing game) i RTS (strategia czasu rzeczywistego), oferując dostęp do takich trybów, jak Summoner's Rift (najpopularniejsza opcja; dwie pięcioosobowe drużyny walczące w dżungli), Twisted Treeline (dwie drużyny po trzech bohaterów; małe potyczki) i Howling Abyss (dwie pięcioosobowe drużyny walczą ze sobą w jednej alei; kluczem do sukcesu jest współpraca).

Potyczki z przyjaciółmi lub komputerem

Rozgrywka w League of Legends koncentruje się na potyczkach między graczami w trybach 3vs3 lub 5vs5, ale chętni mogą rozpocząć swoją przygodę z grą rywalizując z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Przed przystąpieniem do zabawy musimy wybrać swojego bohatera z puli ponad 110 zróżnicowanych herosów różniących się między sobą nie tylko wyglądem, ale i umiejętnościami. Bitwa zostaje zakończona wówczas, gdy jeden z uczestników zabawy zdoła zniszczyć bazę wroga.

Turnieje e-sportowe z olbrzymimi nagrodami

Warto dodać, że na świecie regularnie organizowane są turnieje e-sportowe w grę League of Legends, która w 2013 roku została oficjalnie uznane za dyscyplinę sportową. Profesjonalni gracze rywalizują między sobą o nagrody nawet w wysokości milionów dolarów.

Kluczowe cechy League of Legends:

  • dostępna za darmo, bardzo popularna na całym świecie gra
  • połączenie gatunków RPG i RTS
  • różne tryby rozgrywki
  • możliwość rozgrywki z innymi graczami lub komputerem
  • cykliczne e-turnieje w LoL

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Różnorodne buildy, różne tryby gry, eventowe tryby gry, hextech crafting - darmowe wszystko, trudność, duża społeczność,
Czasami lagi, nieudany klient beta, nieudane reworki postaci, społeczność, nieskuteczne kary
ocena użytkownika
18.11.2016 20:46 • Recenzja do wersji 6.21

Tryby gry : 3vs3, 5vs5 - oba rakingowe, ostatnio darmowe wszystko w postępie, klucze, kryształki, skrzynie, odłamki bohaterów za 1700ip.

Cechy ciekawe : orb working (chodzenie podczas autoatakowania, różnorakie buildy zmieniające statystyki, rankingowe gry - fajne wyzwanie, eventowe tryby takie jak : urf, doom boots, jeden za wszystkich.
Do tego świetna społeczeność, nie przesadzone nasycenie tak jak m.in. w dota gdzie wszystkiego jest naprawdę za dużo, nie można skupić się na grze ale dota jest lekko w stronę strategii.

Dużo poradników materiałów na youtube pozwala lepiej grać daną postacią.
Świetna scena esport, finały tej gry są naprawdę popularne.

Z wad czasami lagi, czasami wywala klienta, czasami nawet te problemy nie są uznane jako remis tylko porażka gdzie np. w jednej grze rozłacza 3 graczy z naszej druzyny.
Gracze mało karani, trollowanie, wulgaryzmy, specjalnie przegrywanie gier, kłócenie sie o linie np. support typowo pod ap, ad zamiast supportować. Flashowanie się tylko po to by zabrać komuś killa sprzed nosa.

Generalnie gra przy której spędziłem i spędzę jeszcze sporo czasu - gorąco polecam bo warto sprawdzić ten tytuł jak dla mnie MOBA numer 1.
Może kiedyś sprawdzę overwatch i to miejsce się zmieni, ale na dzień dzisiejszy jest to dla mnie absolutny numer 1 jeśli chodzi o gry z gatunku moba.

polska wersja językowa,częste dodawanie nowych postaci z nowymi umiejętnościami, częste aktualizacje, wyrównany poziom rozgrywki, drzewko rozwoju
czasem nerwowi i niemili gracze, mała ilość map i trybów rozrywki
ocena użytkownika
17.07.2015 11:20 • Recenzja do wersji 5.11

Ta gra w 2011 r zdobyła nagrodę dla najlepszej darmowej gry sieciowej co skłoniło mnie do jej instalacji .Muszę przyznać że z początku rozgrywka wydawała mi się nudna i ograniczona lecz z czasem gdy kończyłem kolejne wymagające starcia granie w LOLA zaczęło przynosić frajdę. Grając w tą grę należy być nastawionym na pracę zespołową i strategiczne myślenie które w efekcie prowadzi do zwycięstwa i które przeliczane jest na walutę za którą można dokupić kolejnie grywalne postacie z nowymi oryginalnymi umiejętnościami. Postępy w grze wiążą się także z zdobywaniem kolejnego poziomu za co rozwijamy ogólne drzewko postaci z którego talenty należy dostosować do faktu czy np. gramy wojownikiem czy magiem ;] oraz co pozwala nam też odblokować drzewko runiczne w które montujemy zakupione runy wspomagające naszą postać w walce. Dużym minusem natomiast są sami gracze którzy często potrafią być dziecinnie nie mili i swoją frustrację z powodu swych nieudolności przelewają na innych co strasznie irytuje podczas rozgrywki. Ogólnie polecam zapoznać się z tym tytułem chociaż jestem bardziej fanem sieciowych strzelanin i rpg .