HTC zdaniem sądu naruszył patenty firmy Apple

HTC zdaniem sądu naruszył patenty firmy Apple

19.07.2011 13:39

Zdaniem Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC), HTC naruszył patenty firmy Apple dotyczące smartfonów. Akcje tajwańskiego producenta od razu spadły na giełdzie.

Apple walczy o patenty nie tylko z Samsungiem, ale również innymi producentami smartfonów z systemem Android. Twórca iPhone’a skierował pozew przeciwko HTC w marcu ubiegłego roku, zaś tydzień temu wystosował kolejne zarzuty, tym razem przedstawione sędziom z ITC. Z 10 patentów, których naruszenie zgłosił Apple, sąd uznał za prawdziwe jedynie 2. To jednak wystarczyło, aby akcje HTC spadły na giełdzie o około 4%. Zdaniem analityków zła passa może potrwać nawet 12 do 18 miesięcy i w konsekwencji odbić się na cenach smartfonów z systemem Android.

HTC już zapowiedział, że odwoła się od wyroku, a część akcji odkupi samemu - aby zahamować niepokoje na giełdzie. Producent również zarzuca kradzież patentów konkurentowi i będzie walczył z nim w sądzie. Decyzja ITC może mieć jednak poważne konsekwencje dla azjatyckiego giganta. W najgorszym wypadku HTC będzie musiał wprowadzić zmiany w Androidzie tak, aby nie naruszać patentów Apple’a, a nawet wycofać swoje smartfony ze sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Podobną strategię walki z Androidem stosuje Microsoft, który stara się wymuszać na producentach opłaty za sprzedane urządzenia z systemem firmy Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)