WindowsProgramowanieNarzędzia pomocnicze dla webmasterówHTMLminify
HTMLminify ikona

HTMLminify1.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

HTMLminify to program dla webmasterów, który pozwala zmniejszyć objętość plików HTML, ASPX, CSHTML, VBHTML, PHP oraz JSP poprzez usunięcie z nich wszelkich białych znaków: spacji, tabulatorów oraz znaków nowej linii. Dzięki temu kod fizycznie się skróci, dla maszyny pozostając równie zrozumiały i funkcjonalny. Pozwoli to zaoszczędzić sporo miejsca na serwerze – w zależności od przypadku, korzyść może wynieść nawet 50%.

Obsługa jest przy tym bardzo prosta, przez co nie wydłuży przesadnie czasu publikacji, jeśli często wprowadzamy zmiany w kodzie i konieczne będzie ponowne skorzystanie z narzędzia. Wystarczy przeciągnąć wybrane pliki na okno aplikacji, a następnie uruchomić proces konwersji. Przy każdej pozycji pojawi się informacja o zajętości pamięci przed i po konwersji oraz ścieżka do pliku wynikowego. Program automatycznie tworzy kopie zapasowe oryginalnych plików, dzięki czemu w każdej chwili będzie można z nich skorzystać.

W opcjach dostępna jest możliwość wprowadzenia kilku zmian w działaniu algorytmu, m.in. powstrzymanie programu od minimalizacji komentarzy, które umieszczono w kodzie, czy też uwzględnianie optymalizacji JavaScript oraz CSS.

Ciekawostką jest druga zakładka w programie, która pozwala optymalizować kod w niemal rzeczywistym czasie. Wklejony w górne okienko tekst zostaje przekonwertowany na skróconą wersję, która wyświetlona zostanie poniżej. Dostajemy również informację o liczbie zaoszczędzonego w ten sposób miejsca zajmowanego przez plik.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań221
Data aktualizacji3 gru 2016
Rozmiar pliku4.40 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
HTMLminify ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)