Huawei HongMeng w fazie testów. Podobno ma go już ponad milion smartfonów

Trwają prace nad własnym systemem Huawei (Getty Images)
Trwają prace nad własnym systemem Huawei (Getty Images)
Oskar Ziomek

11.06.2019 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sieci pojawiają się kolejne doniesienia o systemie Huawei HongMeng, który ma być receptą producenta na nadchodzące odcięcie smartfonów od Sklepu Play. Chodzi o autorskie podejście do oprogramowania, którego bazą najprawdopodobniej jest sam Android.

Według najnowszych informacji, rozwój systemu jest bardzo intensywny. Podobno już teraz na rynku pojawił się milion smartfonów z HongMeng do testów, o czym informuje serwis China Daily.

Huawei HongMeng na horyzoncie

Informacje o rozpoczęciu testów aż w milionie urządzeń mogą być tylko potwierdzeniem wcześniejszych doniesień o tym, że autorski system Huawei trafi na rynek jeszcze jesienią tego roku, a najpóźniej na wiosnę przyszłego.

Wiele szczegółów dotyczących HongMeng nie jest jednak na razie znanych. Wiadomo natomiast, że system jest rozwijany od lat, a ostatnie wydarzenia z pewnością tylko przyspieszyły jego planowane wdrożenie.

Od dłuższego czasu Huawei ma w ofercie także własny sklep z aplikacjami. Priorytetem jest stworzenie bezpiecznego i zrównoważonego systemu, o czym producent zapewniał we wcześniejszym oświadczeniu:

Huawei znacząco przyczynił się do rozwoju i popularyzacji systemu Android na całym świecie. Jako jeden z kluczowych globalnych partnerów Androida, ściśle współpracujemy z ich platformą open-source w celu tworzenia ekosystemu, który przynosi korzyści zarówno użytkownikom końcowym, jak i całej branży. Huawei zapewni aktualizacje zabezpieczeń i będzie świadczył usługi posprzedażowe dla wszystkich smartfonów i tabletów marek Huawei oraz Honor – tych, które już zostały sprzedane i tych, które są obecnie dostępne w sprzedaży na całym świecie.

Jednocześnie będziemy nadal budować bezpieczny i zrównoważony ekosystem oprogramowania, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia dla wszystkich użytkowników z całego świata.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)