Huawei podłączy "średniaki" do 5G. Szybkie łącze dla każdego!

Huawei podłączy "średniaki" do 5G. Szybkie łącze dla każdego!
Huawei podłączy "średniaki" do 5G. Szybkie łącze dla każdego!

13.05.2019 17:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producenci smartfonów ścigają się, kto wcześniej zamontuje modem 5G w swoim najdroższym smartfonie, ale nie patrzą na szerszą perspektywę. Jeśli 5G ma mieć wielu użytkowników, muszą je obsługiwać jak najtańsze smartfony.

W związku z tym Huawei zapowiedział, że jego modele z tak zwanej średniej półki dostaną modemy 5G tak szybko, jak to tylko możliwe. Pierwsze modele obsługujące standard 5G i mające przystępne ceny trafią na rynek pod koniec 2020 roku.

5G nie tylko dla bogatych

Sieć 5G jest już komercyjnie dostępna w kilku miejscach (w Europie liderem jest Szwajcaria), ale zdolnych ją wykorzystać smartfonów jest jak na lekarstwo, a do tego kosztują po kilka tysięcy złotych.

Huawei podjął bardzo dobrą decyzję z punktu widzenia rozwoju sieci w standardzie 5G, choć jako jeden z największych dostawców sprzętu do budowy infrastruktury 5G ma w tym swój interes. Jak najszybsze wprowadzenie tańszych modeli z 5G przyspieszy adopcję, więc trzeba będzie rozbudować infrastrukturę.

Dzięki decyzji firmy Huawei nie tylko bogaci skorzystają z dobrodziejstwa szybszej transmisji danych. 5G ma umożliwić pobieranie z prędkością nawet 20 Gb/s. Na takim łączu ściągnięcie instalatora "Devil May Cry 5", zajmującego 35 GB, zajęłoby 14 sekund. Mniej niż ćwierć minuty, by pobrać grę AAA, wydaną w 2019 roku. Smartfony zdolne wykorzystać ten potencjał będą kosztować mniej niż 2 tys. zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)