Huawei podłączy "średniaki" do 5G. Szybkie łącze dla każdego!

Huawei podłączy "średniaki" do 5G. Szybkie łącze dla każdego!

Huawei podłączy "średniaki" do 5G. Szybkie łącze dla każdego!
Huawei podłączy "średniaki" do 5G. Szybkie łącze dla każdego!
13.05.2019 17:19

Producenci smartfonów ścigają się, kto wcześniej zamontuje modem 5G w swoim najdroższym smartfonie, ale nie patrzą na szerszą perspektywę. Jeśli 5G ma mieć wielu użytkowników, muszą je obsługiwać jak najtańsze smartfony.

W związku z tym Huawei zapowiedział, że jego modele z tak zwanej średniej półki dostaną modemy 5G tak szybko, jak to tylko możliwe. Pierwsze modele obsługujące standard 5G i mające przystępne ceny trafią na rynek pod koniec 2020 roku.

5G nie tylko dla bogatych

Sieć 5G jest już komercyjnie dostępna w kilku miejscach (w Europie liderem jest Szwajcaria), ale zdolnych ją wykorzystać smartfonów jest jak na lekarstwo, a do tego kosztują po kilka tysięcy złotych.

Huawei podjął bardzo dobrą decyzję z punktu widzenia rozwoju sieci w standardzie 5G, choć jako jeden z największych dostawców sprzętu do budowy infrastruktury 5G ma w tym swój interes. Jak najszybsze wprowadzenie tańszych modeli z 5G przyspieszy adopcję, więc trzeba będzie rozbudować infrastrukturę.

Dzięki decyzji firmy Huawei nie tylko bogaci skorzystają z dobrodziejstwa szybszej transmisji danych. 5G ma umożliwić pobieranie z prędkością nawet 20 Gb/s. Na takim łączu ściągnięcie instalatora "Devil May Cry 5", zajmującego 35 GB, zajęłoby 14 sekund. Mniej niż ćwierć minuty, by pobrać grę AAA, wydaną w 2019 roku. Smartfony zdolne wykorzystać ten potencjał będą kosztować mniej niż 2 tys. zł.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)