AndroidPersonalizacjaKlawiaturyHub Keyboard, Preview
Hub Keyboard, Preview ikona

Hub Keyboard, Preview0.9.13.14

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Hub Keyboard to klawiatura opracowana przez Microsoft, która w założeniu ma pomóc użytkownikowi w zachowaniu produktywności podczas pisania i uchronić go od odrywania uwagi.

Po zainstalowaniu programu, standardowo w sytuacji korzystania z alternatywnej niż androidowa klawiatury jesteśmy proszeni o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach, czyli przełączenie na Hub Keyboard i ustawienie jej jako domyślnej aplikacji do pisania. Później musimy zalogować się na konto Office365, aby wykorzystać w pełni możliwości aplikacji. Ten krok nie jest konieczny, ale zalecany, bo bez jego wykonania Hub Keyboard straci sporo ze swojego potencjału.

Gdy zaczniemy pisanie, Hub Keyboard wyświetli nam kilka dodatkowych opcji. Pierwsza z nich to Clipboard, czyli schowek z ostatnio kopiowanymi tekstami. Mała rzecz, ale może się przydać w natłoku spraw. Drugą opcją jest możliwość przeglądania dokumentów przechowywanych w microsoftowej chmurze Office365. Trzecią możliwością jest przeglądanie kontaktów w smartfonie, aby np. szybko znaleźć dany adres e-mail lub nr telefonu. Aplikacja pozwala przy tym skorzystać z bazy kontaktów w smartfonie lub tablecie, albo przełączyć się na informacje o kontaktach z konta Office365. Czwarta i ostatnia opcja to tłumacz (bazujący na usłudze Tłumacz Microsoft), który tłumaczy wybrane słowa i umie wykryć język, można też samemu ustawić, jakie języki chcemy użyć do tłumaczenia w Hub Keyboard.

Hub Keyboard nie jest oficjalnie dostępna w Polsce, gdy piszemy ten opis, ale są alternatywne sposoby pozyskania pliku instalacyjnego (z którego korzystacie na własną odpowiedzialność). Widać, że to produkt oparty na ciekawym pomyśle i ciekawe, jak szybko Microsoft będzie aktualizował usługę, aby nadać jej globalnego zasięgu.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań346
Data aktualizacji16 cze 2016
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Hub Keyboard, Preview ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)