MacOSGrafikaTworzenie panoramHugin
Hugin ikona

Hugin2019.0.0

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Hugin to otwarty program do łączenia wielu zdjęć w panoramę. U jego podstaw leżą otwarte narzędzia Panorama Tools oraz Enfuse i Enblend. To połączenie pozwala programowi na tworzenie z wielu zdjęć efektownych panoram, również w trybie HDR, jeśli dysponujemy odpowiednio przygotowanymi zdjęciami.

Hugin ma dość intuicyjny, polski interfejs, ale mimo tego jest programem bardzo zaawansowanym. Można w nim zdać się na automatyczne dopasowanie serii zdjęć albo wskazać wszystkie charakterystyczne punkty ręcznie i samodzielnie dopasowywać zdjęcia, poprawić geometrię każdego z nich i wybrać sposób rzutowania. Dzięki temu stworzyć można doskonałe panoramy z niekoniecznie idealnych zdjęć wykonanych prostym aparatem cyfrowym lub smartfonem. Program pozwala tworzyć projekty o orientacji pionowej, poziomej i złożone z wielu rzędów zdjęć.

Interfejs Hugina został podzielony na trzy tryby: podstawowy, zaawansowany i dla eksperta. W trybie podstawowym możemy złożyć zdjęcia w panoramę w trzech prostych krokach. Narzędzia takie, jak korekta zniekształcenia, usuwanie obiektów czy przesuwanie punktów kontrolnych trafiły do trybów dla bardziej doświadczonych. W trybie zaawansowanym można samodzielnie oznaczać punkty kontrolne i dopasowywać zdjęcia w odpowiedniej kolejności.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań442
Data aktualizacji7 kwi 2019
Rozmiar pliku77.11 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Hugin ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)