Hulu na sprzedaż - kto da więcej?

Hulu na sprzedaż - kto da więcej?

Wojciech Cybulski
22.08.2011 17:26

To już niemal pewne: Hulu, jeden z najpopularniejszych w USA serwisów oferujących dostęp do filmów, programów telewizyjnych i seriali, jest na sprzedaż.

Nie od dziś wiadomo, że przejęciem Hulu zainteresowane jest Google. Jednak amerykański gigant internetowy nie jest jedynym potencjalnym kupującym - dzisiejszy The Wall Street Journal donosi, że zainteresowany nabyciem Hulu jest także Amazon, DirecTV i Yahoo!. W sprzedaż Hulu zaangażowano nawet bank inwestycyjny, który ma pomóc właścicielom serwisu w uzyskaniu najwyższej możliwej ceny. Szacuje się, że poszczególne firmy zainteresowane przejęciem Hulu są gotowe za niego zapłacić od 500 milionów do 2 miliardów dolarów. Ponadto, według niepotwierdzonych jeszcze informacji do walki o Hulu może stanąć także Microsoft i Apple. Firma Steve'a Jobsa ma w tym starciu istotną przewagę w postaci 75 miliardów dolarów wolnych środków, które Apple może w każdej chwili przeznaczyć na dowolną inwestycję.

Przejęcie Hulu wiąże się z ogromnymi możliwościami, jednak serwis ma także własne problemy, których rozwiązaniem obarczony zostanie nowy właściciel. Hulu daje internautom dostęp do treści tworzonych między innymi przez ABC, NBC Universal i Fox. W większości przypadków programy wyprodukowane przez te korporacje były dostępne w Hulu niemal od razu po ich telewizyjnej premierze. Obecnie ulega to zmianie i coraz więcej stacji opóźnia dostęp do własnych treści w Hulu - na niektóre programy i filmy trzeba będzie czekać nawet 8 dni.

Nieoficjalnie wiadomo, że obecni właściciele serwisu - Disney, News Corp., Comcast i Providence Equity - są gotowi sprzedać Hulu za minimum 1,5 miliarda dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)