WindowsNarzędziaIdentyfikacja sprzętu i oprogramowaniaHWMonitor
HWMonitor ikona

HWMonitor1.51

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HWMonitor jest niewielkim i bardzo prostym w obsłudze narzędziem do monitorowania podstawowych parametrów pracy bazowych komponentów komputera. Skupia ono w jednym oknie informacje o temperaturze, napięciu oraz prędkości wentylatorów m.in. chipsetu, procesora i poszczególnych jego rdzeni, dysku twardego, układu graficznego i baterii (w przypadku laptopów i netbooków).

Jakich informacji dostarcza HWMonitor?

  • napięcie na poszczególnych elementach płyty głównej i karty graficznej
  • temperatura poszczególnych rdzeni procesora (CPU)
  • procentowe użycie rdzeni procesora oraz ich aktualna częstotliwość pracy
  • temperatura dysku twardego i procentowa ilość zajętej przestrzeni
  • temperatura GPU i częstotliwość pracy poszczególnych elementów układu (procesor, pamięć)
  • poziom naładowania baterii w laptopie oraz ogólna pojemność akumulatora

Na czym bazuje program?

Program do odczytu wspomnianych parametrów wykorzystuje specjalne sensory temperatury montowane na urządzeniach przez ich producentów. W przypadku pozostałych informacji lub komponentów, które nie zostały w takowe czujniki wyposażone (m.in. dyski twarde) wymagane dane pobierane są przy użyciu technologii S.M.A.R.T. HWMonitor bardzo często jest wymagany do działania różnego rodzaju widżetów systemowych, których zadaniem jest wygodne dostarczanie informacji o parametrach pracy komputera.

Rejestrowanie parametrów pracy

HWMonitor podczas swojej pracy zapisuje informacje o wartościach minimalnych i maksymalnych uzyskiwanych przez poszczególne komponenty. Narzędzie oferuje również funkcję eksportu wszystkich zgromadzonych danych do postaci pliku tekstowego.

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
  • Producent udostępnia bardziej rozbudowaną, ale płatną edycję HWMonitor Pro(https://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor-Pro,Program,Windows,86716.html). Znaleźć w niej można m.in. możliwość zdalnego monitorowania komputerów w Sieci.
Obraz
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.369 ocen
Twoja ocena
ProducentCPUID
Liczba pobrań1 171 356
Data aktualizacji19 cze 2023
Rozmiar pliku1.46 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
HWMonitor ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (3)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)