WindowsGryZręcznościoweIcy Tower

Icy Tower1.5.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Icy tower to sympatyczna gra platformowa, która stała się fenomenem wśród tytułów dostępnych do pobrania zupełnie za darmo. Prosty pomysł, wymagający od gracza jednak niemałej zręczności oraz spostrzegawczości, strasznie wciąga, zaś partyjki planowane na kilka minut potrafią się przez to rozciągnąć do kilku nawet godzin. Miły bohater w zimowej czapce musi po prostu dotrzeć jak najwyżej swojej wielkiej wieży.

Zabawa opiera się na ciągłym skakaniu w górę z piętra na piętro, przy równoczesnym zważaniu na to, aby przypadkiem nie ześlizgnąć się w dół. Oznacza to bowiem koniec gry. Bohater poruszając się zwinnie na boki oraz w górę nabiera stopniowo rozpędu, co niejednokrotnie owocuje wystrzeleniem w górę niczym z procy i pokonanie kilku rzędów platform na raz. Jeżeli uda się utrzymać taki stan rzeczy, licznik z boku ekranu odliczał będzie kolejne łańcuszki udanych susów, co da z kolei dużo lepszy dorobek punktowy.

Im dalej, tym trudniej. Co jakiś czas zabawa przyśpiesza, więc nie można wypadać z rytmu. Coraz trudniejszy poziom gry sygnalizują każdorazowo przemykające się w tle informacje o wzroście szybkości przewijania ekranu. Warto pamiętać, że w krytycznych sytuacjach można spróbować odbić się od którejś ze ścian. Lepsze to przecież, niż od razu spaść. Monotonii zapobiega zmieniająca się stale stylistyka kolejnych platform.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.955 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań989 240
Data aktualizacji28 sty 2013
Rozmiar pliku4.16 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (628)