Id Software zapowiada Doom 3 BFG Edition

Id Software zapowiada Doom 3 BFG Edition

30.05.2012 18:30, aktualizacja: 05.06.2012 11:51

O projekcie Doom 4 wciąż niewiele wiadomo, ale Id Software przygotowuje coś, co pozwoli fanom przeczekać do powrotu legendy — kompilację gier pod nazwą Doom 3 BFG Edition. Pojawi się ona jesienią w wersji na komputery, a także konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Zawierać ma Doom, Doom 2, Doom 3, Doom 3: Resurrection of Evil, jak również zupełnie nową misję dla ostatniej odsłony serii, która uzupełni historię z 2004 roku o ciekawe wątki.

O ile pierwsze dwie części dostaniemy w raczej niezmienionej formie, tak Doom 3 ma zostać mocno usprawniony technologicznie. Od kilkunastu miesięcy przepisujący kod produkcji John Carmack starał się przede wszystkim poprawić grę wizualnie, ale też wyeliminować jej największe bolączki. Będzie się dało używać broni i latarki jednocześnie, dostaniemy więcej amunicji, pojawią się gęsto rozstawione punkty kontrolne. Dojdzie obsługa pada, technologii wyświetlania obrazu w 3D (w tym tak zwanych hełmów wirtualnych), odnowiono dźwięk przestrzenny.

Id ma nadzieję, że gracze odbiorą kompilację nie jako próbę zarobienia na starym produkcie, lecz naprawienia tych wszystkich problemów, przez które Doom 3 niegdyś nie zyskał należytego projektowi szacunku. Przy okazji będzie można zapoznać się z całą serią, zanim na nowo staniemy do walki z demonami w nadchodzącym Doom 4.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)