IFA 2020. Qualcomm pokazuje nowy procesor ARM z 5G dla laptopów

IFA 2020. Qualcomm pokazuje nowy procesor ARM z 5G dla laptopów

fot. Qualcomm
fot. Qualcomm
Arkadiusz Stando
03.09.2020 11:25

Qualcomm przedstawił drugą generację procesora Snapdragon 8xc dla notebooków z systemem Windows. Producent twierdzi, że ten model pozwoli mu konkurować z Intelem.

Podczas targów IFA 2020, Qualcomm zapowiedział kilka nowości. Jedną z nich będą tanie procesory Snapdragon z serii 4 wyposażone w obsługę standardu 5G. Kolejnym ważniejszym elementem konferencji była zapowiedź nowej wersji procesora Snapdragon 8xc, który zadebiutował 2 lata temu.

Podobnie jak w przypadku nowych Snapdragonów dla smartfonów, Qualcomm nie ujawnił zbyt wiele poza sloganami reklamowymi. Firma twierdzi, że nowy 8xc Gen 2 oferuje znaczny wzrost wydajności. Jeśli chodzi o liczby, to właściwie nic nie zobaczyliśmy. Qualcomm pokazał tylko jeden wykres, na którym porównuje możliwości nowego czipu do dwóch modeli Intela – i5 dziesiątej generacji oraz i5 Lakefield.

Obraz

Odświeżona wersja 8xc Gen 2 ma zwiększyć żywotność baterii, a Qualcomm twierdzi, że na jednym ładowaniu laptop może pracować ponad 25 godzin. Czyli nie jeden dzień pracy, a może nawet 2, 3? Będzie to niezłe osiągnięcie, o ile przełoży się na rzeczywiste liczby, a nie tylko zapowiedzi.

Oprócz tego, Qualcomm zapowiada, że 8cx Gen 2 będzie obsługiwać nowe standardy Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 6.1, technologię tłumienia echa i szumów Qualcomm Aqstic, a także pozwoli na jednoczesną obsługę dwóch ekranów zewnętrznych w 4K przy wyświetlaniu 60 klatek na sekundę. Wśród mniej konkretnych informacji, Qualcomm wymieniał zwiększenie zabezpieczeń, a także "nowe możliwości AI".

Pierwsze modele laptopów z nowym czipem Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 2 5G mają pojawić się jeszcze w tym roku. Podczas konferencji zapowiedziano, że debiutantem będzie Acer Spin 7. Będzie to też pierwszy laptop Acera obsługujący 5G. Dopiero po jego debiucie dowiemy się, na ile zapowiedzi Qualcommu dotyczące wydajności są spójne z rzeczywistością.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)