AndroidZdrowie i aktywnośćMonitorowanie aktywnościiMapMyFITNESS +
iMapMyFITNESS + ikona

iMapMyFITNESS +24.1.4

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

MapMyFitness to aplikacja służąca do monitorowania i rejestrowania aktywności fizycznej. Dzięki niej dowiemy się jaki dystans przebyliśmy i ile kalorii spaliliśmy. Dzięki dodatkowym funkcjom zapiszemy również informacje o posiłkach, odpowiednio dobierając je w celu lepszego ustalenia bilansu energetycznego.

Podstawowym zadaniem programu jest rejestrowanie czasu trwania, dystansu i liczby spalonych kalorii w trakcie aktywności fizycznej. Użytkownik może wybierać z rozbudowanej bazy najróżniejszych ćwiczeń. Podstawowe obejmują bieganie, jazdę na rowerze, wędrowanie, pompki, pływanie, a nawet wchodzenie po schodach. Jeżeli przejdziemy do wyboru ze wszystkich kategorii, znajdziemy jeszcze więcej aktywności pogrupowanych m.in. na podstawie tego, gdzie są wykonywane (np. ćwiczenia na siłowni, różne style pływania, gry zespołowe). Co ważne, przebyte trasy możemy zapisywać i udostępniać innym użytkownikom.

Aplikacja wykorzystuje GPS do zbierania danych o przebytym przez nas dystansie, pozwala również na sprawdzanie mapy. Problemu nie stanowi integracja z różnymi czujnikami i dodatkowymi aplikacjami – MapMyFitness możemy połączyć m.in. z TomTomem, Garminem, MyFitnessPal, czujnikami tętna, szybkości, a także kadencji na rowerze. Samodzielnie zarządzamy wszystkimi ustawieniami prywatności, treningi nie muszą być więc widoczne dla innych użytkowników. Dla innych będzie to dodatkowa motywacja, bo aplikacja pozwala na wyszukiwanie znajomych, porównywanie wyników, a także sprawdzanie tzw. strumienia aktywności. Przypomina on tablicę z sieci społecznościowych, pozwala na publikowanie treningów, komentowanie, polubienie, a także dodawanie innych notek i udostępnianie ich za pomocą Twittera i Facebooka.

Dodatkową zaletą aplikacji jest rozbudowana baza żywności. Wybierając różne dania możemy dopisywać je do listy posiłków, aby poznać bilans energetyczny. Dzięki niemu dowiemy się, na ile możemy sobie pozwolić, aby osiągnąć upragnioną wagę. Jedną z ciekawszych funkcji aplikacji są uruchamiane cyklicznie powiadomienia głosowe – syntezator mówi nam, jaki dystans przebyliśmy, a także z jaką średnią prędkością się poruszamy. W przypadku języka polskiego nie działa to idealnie, niemniej bywa przydatne. W programie nie zabrakło rywalizacji i wyzwań, które skupiają wielu użytkowników, a które umożliwiają wygrywanie najróżniejszych nagród lub są przeznaczone na cele charytatywne.

Podstawowe funkcje aplikacji są darmowe, użytkownik może jednak zdecydować się na wykupienie abonamentu miesięcznego lub rocznego. Po jego aktywacji otrzymuje dodatkowe opcje jak np. plany treningowe, moduł od coachingu, analizę pracy serca, czy też treningi interwałowe. Program jest dostępny w angielskiej wersji językowej.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentMapMyFitness
Liczba pobrań285
Data aktualizacji10 kwi 2024
System operacyjnyAndroid 9 i nowsze
LicencjaBezpłatna
iMapMyFITNESS + ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)