WindowsNarzędziaNarzędzia dyskowe i plikoweImDisk

ImDisk2021.11.03

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

ImDISK to open source'owe narzędzie, które pozwala utworzyć RAM-dysk, czyli umieszczony w pamięci operacyjnej komputera wirtualny napęd, który z perspektywy użytkownika niczym się nie różni od innych napędów dyskowych – można wykonywać na nim te same operacje na plikach.

W czasach, gdy w komputerach mamy nierzadko dziś 8 i więcej gigabajtów RAM, utworzenie takiego dysku, który pod względem szybkości transferu i czasu dostępu do plików bije na głowę najlepsze napędy SSD, jest niezłym pomysłem. Umieszczając na wirtualnym dysku podręczne pliki aplikacji, można wielokrotnie przyspieszyć jej działanie. Oczywiście w momencie wyłączania komputera zawartość RAM-dysku przepada, więc trzeba zadbać o zautomatyzowanie przenoszenia danych na normalną pamięć masową.

Co istotne, ImDISK umożliwia dynamiczne skalowanie rozmiarów RAM-dysku, tak że jeśli nawet stworzyliśmy dysk 1 GB, a faktycznie przechowujemy w nim 100 MB plików, to tylko 100 MB zostanie zabrane z pamięci RAM. Narzędzie pozwala też na wymuszenie startu RAM-dysku po uruchomieniu Windows, a także synchronizowanie jest zawartości z wskazanym katalogiem na dysku twardym. Dodatkowym atutem jest możliwość montowania w nim obrazów nośników pamięci – nie tylko ISO, ale też DMG, RAW, VHD i kilku innych.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
4.77 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań9 746
Data aktualizacji4 lis 2021
Rozmiar pliku0.64 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)