iOSWiadomościAktualnościInfo WP.PL
Info WP.PL ikona

Info WP.PL4.2.9

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Info WP.PL to oficjalna aplikacja jednego z największych polskich portali internetowych, której głównym przeznaczeniem jest dostarczenie w sposób szybki i wygodny najnowszych informacji z kraju i ze świata. Drugą najbardziej rozbudowaną jej funkcją jest informacja pogodowa.

Domyślnie po włączeniu aplikacji zobaczyć można polecane materiały. W praktyce oznacza to mieszankę wybranych newsów ze wszystkich kategorii, wśród których znaleźć można najważniejsze informacje o polityce krajowej, osiągnięcia sportowe popularnych zawodników, sprawy biznesowe, ale i krótką informację pogodową. Lista zawiera wyłącznie zajawki, których dotknięcie otwiera pełny artykuł. Przełączanie się między artykułami może wydawać się trochę osobliwe, gdyż przejście do poprzedniego bądź następnego artykułu dokonuje się gestem zarówno w lewo lub w prawo, jak i będąc na początku artykułu gestem do góry bądź będąc na końcu artykułu gestem w dół. Z początku może być to mylące, z czasem jednak można potraktować to jako zaletę, ze względu na możliwość używania aplikacji w zgodzie z własnymi przyzwyczajeniami.

W widoku artykułu można zmieniać rozmiar tekstu. Prócz tego plusem jest możliwość obsługi aplikacji w trybie poziomym. Ponadto z poziomu artykułu można czytać i dodawać komentarze, bądź dzielić się treścią ze swoimi znajomymi. Jeśli komuś w momencie pojawienia się artykułu brakuje czasu by go przeczytać, zawsze można odłożyć sobie go na później. Wystarczy dłużej przytrzymać palec na wybranych artykule, bądź z poziomu samego artykułu wybrać opcję „Dodaj do przeczytania”. By później otworzyć listę tych artykułów, wystarczy wybrać odpowiednią opcję w menu. Osobną listą, w której można gromadzić artykułu, są Ulubione.

By otrzymać bardziej skonkretyzowane newsy, wystarczy wybrać z poziomu menu odpowiednią ich kategorię. Należą do nich wiadomości, sport, finanse, rozrywka i motoryzacja. Prócz tej ostatniej, każda z nich dla ułatwienia jest jeszcze podzielona na podkategorie. Z poziomu menu można też przejść do rozbudowanego działu z informacją pogodową, gdzie można wybrać chyba dowolną polską miejscowość i sprawdzić prognozę dla niej. Po wybraniu miejscowości pojawia się widok z aktualną pogodą oraz lista z dalszą prognozą na dziś i cztery kolejne dni. Niestety z jakiegoś powodu aplikacja nie zawsze te informacje ładuje (na testowanym urządzeniu nie udało się uzyskać informacji dla Wrocławia). Osoby częściej podróżujące ucieszy możliwość dodawania wybranych miast do ulubionych.

Aplikacja posiada dość spore możliwości konfiguracji. Prócz takich rzeczy jak możliwość włączenia powiadomień systemowych dla najświeższych newsów, można m.i. zmienić krój czcionki, rozmiar elementów interfejsu, wyłączyć animacje, wyłączyć ładowanie obrazków, czy zarządzać listą artykułów do przeczytania bądź dodanych do ulubionych. Czasem zdarzają się pewne niekonsekwencje, jak np. opisane przełączenie się między artykułami, czy problemy, jak w przypadku pogody. Plusem zachęcającym do korzystania z niej jest zauważalny rozwój aplikacji (na początku testów aplikacji objawił się błąd uniemożliwiający zmianę liczby artykułów wyświetlanych na stronie głównej, jednak po aktualizacji kilka dni później wszystko już działało jak należy).

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań365
Data aktualizacji21 lis 2017
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna (adware)
Info WP.PL ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)