iOSGryBijatykiInjustice: Gods Among Us
Injustice: Gods Among Us ikona

Injustice: Gods Among Us

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Injustice: Gods Among Us to nowatorskie połączenie bijatyki z elementami karcianki. Tytuł jest mobilnym odpowiednikiem wersji z konsol i PC. Jednak autorzy nie przygotowali protego portu, cały mechanizm rozgrywki został dopasowany do specyfiki urządzeń mobilnych.

Gra przenosi nas do uniwersum DC, a raczej jednego ze światów równoległych. Sama historia jest bardzo słabo zarysowana. Bez znajomości edycji z konsol i komputerów trudno ją zrozumieć, co jednak nie stwarza większego problemu w zabawie. Grze najbliżej do klasycznych mordobić Jednak w przeciwieństwie do innych tytułów, niewygodne sterowanie wirtualnym krzyżakiem oraz przyciskami zastąpiono czymś zupełnie innym.

W Injustice: Gods Among Us każda postać dysponuje 3 rodzajami ataków. Dwa pierwsze wykonujemy za pomocą gestów ku górze ekranu bądź w poziomie. Różnią się one szybkością oraz zadawanymi obrażeniami. Są też ataki specjalne, aby je wykonać musimy naładować specjalny pasek energii. Jego kolejne części odblokowują się wraz z awansem na wyższe poziomy doświadczenia. Ostatnim ruchem jest blok, wykonywany poprzez gest dwoma palcami. W tajniki sterowania wprowadza nas samouczek. Choć z początku może się wydawać ubogie, to z czasem odkrywamy jak wiele zależy od samej strategii, zwłaszcza w przypadku ataków specjalnych.

Nowych zawodników odzwierciedlają karty. Dzielą się one na brązowe, srebrne oraz złote. Często w tej samej kategorii mamy kilka odmian jednego bohatera, mogą się one różnić statystykami i atakami specjalnymi. Każdy bohater może awansować maksymalnie na 40 poziom. Dodatkowo mając kilka takich samych kart, możemy je łączyć, dzięki czemu nasz zawodnik staje się jeszcze silniejszy. Maksymalnie możemy połączyć ze sobą 5 kart tego samego bohatera. To jednak nie koniec, możemy rozwijać ich poszczególne cechy, inwestować w ataki specjalne oraz nowe wyposażenie i uzbrojenie.

Karty zdobywamy poprzez grę, zakup starterów oraz kupując je pojedynczo. Mikropłatność w grze jest odczuwalna, ale nie niezbędna do dobrej zabawy. Wszystko zależy od mądrego wydawania zebranych pieniędzy, co przy pierwszym kontakcie z grą jest problematyczne. Poza zestawem kilkudziesięciu misji, które możemy dowolnie powtarzać w celu zebrania doświadczenia i dodatkowych środków, co pewien czas autorzy przygotowują specjalne turnieje. Możemy w nich odblokować nowych bohaterów, niedostępnych standardowo w sklepie. Jeżeli znudzą się nam wyzwania i gra przeciw komputerowi, możemy spróbować swoich sił w rozgrywce multiplayer.

Mocną stroną Injustice: Gods Among Us jest jej oprawa graficzna. Jest to jedna z ładniejszych gier dostępnych obecnie na iOS. Modele postaci jak i same poziomy przeniesiono z wersji konsolowej. Podobnie jest z oprawą audio (trochę za mało różnorodna). Obie wersje gry współpracują ze sobą. Zakładając konto w usłudze WBiD możemy odblokowywać dodatkowe elementy w wersji na konsole i PC. Działa to również w drugą stronę.

Injustice: Gods Among Us udowadnia że można zrobić dobre i dynamiczne mordobicie na urządzenia mobilne. Nie jest pozbawiony wad, ale pomysł na rozgrywkę jak i ciągłe, nowe wyzwania i karty sprawiają, że gra wciąga na długie godziny. Jedynie mikropłatność potrafi czasem popsuć nam humor.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań116
Data aktualizacji1 kwi 2021
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Injustice: Gods Among Us ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)