Innowacje i Transformacje: Microsoft liderem rynku inteligentnych chmur #ignite

Innowacje i Transformacje: Microsoft liderem rynku inteligentnych chmur  #ignite

Innowacje i Transformacje: Microsoft liderem rynku inteligentnych chmur  #ignite
26.09.2016 20:44

Dzisiaj zaczęła się konferencja Microsoft Ignite 2016,prawdopodobnie strategicznie najważniejsza z konferencji firmy zRedmond – gdyż dotycząca tego, co przynosi realne pieniądze:chmur obliczeniowych, systemów serwerowych i rozwiązań dlabiznesu. Chcecie wiedzieć, co oficjalnie w microsoftowejterminologii oznacza teraz skrót „IT”? To „Innovation andTransformation” – jak stwierdziła pani Julia White, wiceprezesfirmy. Zobaczmy, jakie to nowości i przemiany obiecuje w tej kwestiiMicrosoft.

Zaczęło się od opowieści o cyfrowej transformacji biznesu:niech pracownicy IT będą bohaterami swoich firm! Bardziejspersonalizowane oprogramowanie, wymyślenie na nowo procesówbiznesowych i zbudowanie inteligentnej chmury – to cele, którepostawił sobie Microsoft dla współpracy ze swoimi partnerami. Amożna się nimi pochwalić.

350188808551294913

Wśród wymienionych partnerów znalazło się BMW, które wsystemach informatycznych oferuje angażujące kierowcę systemysterowania, Facebook, który wewnętrznie ma wykorzystywać mnóstwooprogramowania Microsoftu, Rolls Royce, który zaczął korzystać zchmury Azure, Dynamics oraz Cortana Intelligence… ale przedewszystkim Adobe.

350188808551425985

Współpraca producenta Photoshopa z Microsoftem ma być otóżprzejściem od sprzedawania „silników biznesowych” do „w pełnizarządzanych end-to-end usług na silnikach”. Podpisane dziśpartnerstwo przynosi integrację chmur Adobe Marketing Cloud zDynamics 365. Ze swojej strony Adobe dostarcza „najlepszychnarzędzi w dziedzinie cyfrowego marketingu online”, Microsoft dajezaś działającą na globalną skalę platformę, zaufaną isprawdzoną pod kątem bezpieczeństwa, a do tego mechanizmymaszynowego uczenia się. W rezultacie klienci mają dostaćujednoliconą usługę marketingowo-sprzedażową.

350188808551557057

To nie koniec chwalenia się osiągnięciami. Świetnie ostatnioradzi sobie chmura Azure, jako platforma dla profesjonalistów IT,którzy widzą w niej sposób na automatyzację swojej pracy,uwolnienie się od monotonnej roboty. Przekaz kierowany do IT przezMicrosoft w ostatnich latach najwyraźniej w końcu chwycił, a dziśgdy do standardowych atutów chmury dochodzi maszynowa inteligencja,Azure ma się lepiej niż kiedykolwiek. Obecnie na świecie mamy już34 oddzielne regiony Azure, dwa razy tyle co główny konkurent,Amazon Web Services.

350188808551688129

Jeden taki region to centrum danych wykorzystujące dość betonu,by położyć chodnik od Londynu do Paryża, miliony rdzeni CPU, dośćkabli by owinąć dwukrotnie Ziemię. Microsoft podkreśla, że jegochmura ma więcej certyfikatów niż chmura któregokolwiek innegodostawcy, jest jedyną zagraniczną chmurą działającą w Chinach ijedyną zapewniającą pełną niezależność danych w Niemczech.

350188808551819201

Azure jest też chmurą hybrydową, „przyszłością każdejfirmy”, jak twierdzi Microsoft. Już dziś 85% spółek z listyFortune 500 korzysta z przynajmniej jednego systemu chmurowegoMicrosoftu. Oferowane narzędzia deweloperskie sprawiają, że to dlaAzure najszybciej jest tworzyć aplikacje i usługi, działającezarówno pod dachem klienta jak i w chmurze, pod kontrolą tychsamych narzędzi zarządzających. Warto podkreślić, że 35% maszynwirtualnych, na których te aplikacje działają, korzysta z Linuksa.

350188808551950273

Jeszcze bardziej ułatwić administrowanie tym wszystkim ma nowenarzędzie, Azure Monitor, które w przeglądarce integrujemechanizmy zarządzające dla Windowsa, Linuksa i Azure, zarównolokalnie, w wirtualizacji VMware, jak i w chmurze. Bez względu nasposób uruchomienia, zobaczymy tu metryki pracy aplikacji, ustawimypowiadomienia na wypadek awarii, sprawdzimy logi, wygenerujemywykresy… można nawet zadawać skomplikowane zapytania, by odnaleźćz pomocą sztucznej inteligencji źródło problemu. Mamy teżwygodny moduł bezpieczeństwa (w którym automatycznie zostanąwyłapane takie defekty jak źle skonfigurowana zapora sieciowa) iktóry korzystając z analizy behawioralnej wykryje korelacje międzyatakami.

350188808552081345

Imponujące? Jeszcze jak. Warto pamiętać, jak skromne byłyMicrosoftu początki, gdy w tej dziedzinie wszystkie karty rozdawałoVMware. Teraz wirtualizacyjnemu potentatowi w kilka lat wyrósłkonkurent, który pod względem kompleksowości swojej ofertywyprzedza wszystkich. Tym bardziej – że na horyzoncie nowy systemoperacyjny Microsoftu, Windows Server 2016, o którym więcejnapiszemy już niebawem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)