Instagram from Facebook i WhatsApp from Facebook. Nowe nazwy znanych usług

Instagram from Facebook i WhatsApp from Facebook. Nowe nazwy znanych usług

Instagram from Facebook i WhatsApp from Facebook. Nowe nazwy znanych usług
06.08.2019 09:38

Moloch rynku IT (głównie społecznościowy, ale pamiętajmy, że ma np. projekt gogli VR Oculus) chce w pewnym sensie zunifikować nazwy. Ma zamiar dodać frazę from Facebook na końcu ich aktualnego nazewnictwa. Takie są najbliższe plany.

Posunięcie tego typu ma bardziej uzmysłowić użytkownikom, że usługi które mają w swoich smartfonach czy komputerach, to części koncernu Facebook. A przynajmniej obecnie, bo wielu internautów na pewno nie zdaje sobie sprawy, że firma Marka Zuckerberga jest właśnie właścicielem aplikacji Instagram i WhatsApp.

Facebook kilka lat temu kupił Instagram i WhatsApp

Nie zawsze tak było. Obie usługi startowały jako samodzielne byty. Pierwszy pod skrzydła Facebooka przeszedł Instagram. Gigant kupił go w 2012 roku za miliard dolarów. Z kolei WhatsApp był przejęty w 2014 roku za 16 miliardów dolarów.

Obraz

Programy są czymś nieco odmiennym od tego, co interesuje ludzi w głównym nurcie Facebooka i nie kojarzą się ze skandalami, które nie raz wybuchają wokół Marka Zuckerberga czy samego Facebooka. Co więcej Instagram jest bardzo popularny szczególnie wśród młodych użytkowników, którzy nie raz poświęcają mu się bardziej niż samemu Facebookowi.

Nowe nazewnictwo będzie można znaleźć w sklepach aplikacji na Androidzie i iOS czy na ekranie logowania programu. Według firmy przełoży się to na lepszą rozpoznawalność przynależności usług do koncernu Facebook.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)