Instagram ma "cichą" awarię. Jest problem z logowaniem i relacjami

Instagram ma awarię
Instagram ma awarię
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek

15.06.2022 12:20

Użytkownicy Instagramu od ponad doby zgłaszają usterki serwisu. Sprawa jest o tyle ciekawa, że problem dotyczy niektórych osób, w dodatku nie u każdego błędy są takie same. Część ma problem z logowaniem, inni widzą po raz kolejny obejrzane już relacje.

O problemach serwisu Instagram można przeczytać głównie w mediach społecznościowych. Na Twitterze i Facebooku nie brakuje wpisów użytkowników, którzy narzekają na logowanie i po prostu niedostępność serwisu (głównie w przypadku kont firmowych) oraz działanie relacji. W przypadku tych drugich użytkownicy oglądają ponownie multimedia, które zobaczyli już wcześniej i nie widzą nowych materiałów.

O ile szczegóły usterki logowania i ładowania strony głównej Instagramu nie są znane, tak kwestia relacji została już poruszona przez The Verge. Okazuje się, że problem jest globalny, a Meta będąca właścicielem Instagramu, pracuje już nad jego rozwiązaniem, co potwierdził rzecznik. Zważywszy jednak, że problem Instagramu nie jest świeży, usterka musi być poważna, skoro wciąż nie znalazło się rozwiązanie.

Tak poważne problemy z obsługą relacji na Instagramie mogą być zaskakujące, szczególnie, że dotychczas nie było głośno o podobnej usterce na taką skalę, a same relacje są dostępne w Instagramie od lat. W serwisie downdetector trafiamy na komentarze, z których wynika, że problemy w Instagramie można obserwować "od kilku dni". Oburzenie użytkowników może być więc zrozumiałe.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)