Instagram poniósł porażkę. Ikona zakupów zniknie z aplikacji

Instagram poniósł porażkę. Ikona zakupów zniknie z aplikacji

Instagram usunie ikonę Sklepu
Instagram usunie ikonę Sklepu
Źródło zdjęć: © smartmockups
Konrad Siwik
10.01.2023 10:13

Użytkownicy Instagrama już wkrótce dostaną zaktualizowany pasek nawigacyjny na swoim kanale głównym. Z aplikacji zniknie przycisk zakupów, który widnieje u dołu ekranu. Nie oznacza to jednak, że sklepy znikną z platformy.

Pojawienie się karty zakupów na głównym kanale na Instagramie nie przypadło do gustu szerokiemu gronu użytkowników aplikacji. Wielu zauważyło, że platforma zmierza w dziwnym kierunku, który powoli zamienia ją w sklep internetowy.

Z tego względu w zeszłym roku Instagram zaczął testować główny kanał bez zakładki Sklep. Mogli to zauważyć przede wszystkim betatesterzy aplikacji. Zgodnie z nowym wpisem w centrum pomocy Instagrama już od przyszłego miesiąca główny pasek nawigacji będzie wyglądał inaczej dla wszystkich użytkowników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Instagram usuwa kartę zakupów z głównego kanału

Począwszy od lutego 2023 r., Instagram usunie zakładkę zakupów z głównego paska u dołu ekranu. Na jego miejsce wejdzie zakładka Reels, która obecnie jest w centrum paska nawigacyjnego. Ta natomiast zostanie zastąpiona przyciskiem tworzenia nowego posta, który w tej chwili znajduje się w górnym prawym rogu ekranu.

"Od lutego zmieniamy nawigację Instagrama, aby ułatwić ludziom dzielenie się swoimi zainteresowaniami i łączenie ze znajomymi. Pasek nawigacyjny na dole aplikacji będzie zawierał teraz skrót do tworzenia treści w centrum i Reels po prawej stronie" – czytamy w komunikacie.

"W ramach tej zmiany, zakładka Sklep zostanie usunięta. Nadal będziesz mógł założyć i prowadzić swój sklep na Instagramie, ponieważ nadal inwestujemy w doświadczenia zakupowe, które zapewniają największą wartość dla ludzi i firm w aktualnościach, relacjach, filmach, reklamach i nie tylko" – wyjaśnia Instagram.

Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)