Instalacja Windows 11. System poinformuje o spełnieniu wymagań

Instalacja Windows 11. System poinformuje o spełnieniu wymagań

Windows 11 - jedna z nowych tapet
Windows 11 - jedna z nowych tapet
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.07.2021 07:07

Windows 11 zadebiutuje w pełnej wersji jeszcze w 2021 roku. Wiemy już, że wymagania nowego systemu operacyjnego Microsoftu będą wyższe niż w przypadku Windows 10. Kto ich nie spełni, nie będzie miał szans na instalację Windows 11.

Wymagania sprzętowe Windows 11 są znane od jakiegoś czasu i większość świadomych użytkowników mogła już zweryfikować, czy ich kilkuletni sprzęt poradzi sobie z nową wersją systemu operacyjnego, czy jednak będą musieli zostać przy sprawdzonym już Windows 10. W przypadku użytkowników indywidualnych, posiadających jeden lub kilka komputerów, nie powinno być to dużym problemem.

Sytuacja jest bardziej problematyczna, gdy spojrzymy na klientów biznesowych, którzy wykorzystują do pracy dziesiątki lub setki laptopów i komputerów osobistych. W takim przypadku weryfikacja sprzętu pod kątem spełnienia wymagań zajęłaby naprawdę wiele czasu.

Podczas jednej z sesji pytań i odpowiedzi, Microsoft wyjaśnił, że aktualizacja systemu do Windows 11 będzie zablokowana u wszystkich, którzy nie spełniają minimalnych wymagań systemowych.

Wiemy, że to do bani, że niektórzy nie będą mogli skorzystać z Windows 11, ale trzeba pamiętać, że robimy to, by urządzenia były bardziej produktywne, a także by mieć pewność, że są one bezpieczniejsze niż kiedykolwiek - poinformował Microsoft.

Firma wykorzysta dane telemetryczne do sprawdzenia, czy konkretne urządzenie jest kompatybilne z Windows 11. Zdaniem firmy, to rozwiązanie ma dać użytkownikom poczucie spokoju. Nie będą musieli zastanawiać się czy ich urządzenie poradzi sobie z nowym systemem. Uchroni to także mniej świadomych użytkowników przed niepotrzebnym pobieraniem oprogramowania na sprzęt, który nie pozwoli na jego instalację.

Prawdopodobnie wiele sprzętów firmowych będzie miało problem z aktualizacją z Windows 10 do Windows 11. Blokada instalacji nowego systemu operacyjnego ma być trudna, czy nawet niemożliwa do obejścia, ale to (jak zwykle) mogą być zapewnienia bez pokrycia.

Windows 11 - wymagania sprzętowe

Na ten moment wydaje się, że Windows 11 będzie kompatybilny z procesorami Intela od ósmej generacji wzwyż oraz z AMD Zen 2 i nowszymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że siódma generacja procesorów Intel również poradzi sobie z nowym systemem.

Kolejnym wymaganiem, które spełnić muszą komputery, by zainstalować na nich Windows 11, jest posiadanie TPM 2.0. Pojawiają się jednak informacje, że ten wymóg będzie można jednak obejść, modyfikując rejestr.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)